Trwa ładowanie...
ycipk-3of4yf
Defence24IAR

Rząd pomoże w walce z plagą komarów

Plaga komarów po powodzi opanowała Polskę. Wojna z insektami nie jest tania, więc pomoc oferuje rząd - pisze "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd pomoże w walce z plagą komarów
(AFP, Fot: HO)
ycipk-3of4yf

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego uspokaja, że komary w Polsce nie przenoszą chorób groźnych dla ludzi. - Zagrożenia epidemiologicznego nie ma. Jednak przy takiej pladze, z jaką teraz mamy do czynienia, mogą być szczególnie uciążliwe dla osób uczulonych na ich ukąszenia - zaznacza Jan Bondar.

Mieszkańcy prawobrzeżnego Sandomierza mówią, że takiej plagi komarów jeszcze nie było, nawet po powodzi w 2001 roku. Władze miasta z plagą komarów walczą od kilku lat. W miejskim budżecie jest nawet stała pula pieniędzy na ten cel. W tym roku może być ich jednak za mało.

- Nie sądziliśmy, że będzie ich aż tyle - wzdycha wiceburmistrz Sandomierza Marek Bronkowski. - Władze miasta rozmawiają też z sąsiednimi gminami o wspólnej akcji opryskiwania z samolotów - dodaje.

ycipk-3of4yf

Mieszkańcom zalanych terenów pomaga MSWiA. W piątek na prośbę wojewody małopolskiego szef resortu Jerzy Miller przekazał 2 mln zł na walkę z insektami. - Dzięki tym pieniądzom poszkodowane gminy z województwa małopolskiego będą mogły zapewnić bezpieczeństwo sanitarne i przeprowadzić odkażanie terenów dotkniętych powodzią - tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3of4yf

ycipk-3of4yf
ycipk-3of4yf