Trwa ładowanie...

Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego

Płyta w hołdzie powstańcom

Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego
d1kwj2n
d1kwj2n

Na półki sklepowe trafiła właśnie płyta „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego ”. To wydawnictwo powstałe dla uczczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Część dochodu ze sprzedaży płyty zostania przeznaczona na Związek Powstańców Warszawskich.

Album „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego” to zbiór jedenastu najpopularniejszych utworów z okresu powstania, takich jak „Pałacyk Michla”, „Warszawskie Dzieci”, „Marsz Żoliborza” czy „Sanitariuszka Małgorzatka”. Wyjątkowym utworem na płycie jest autorski numer Ryszarda Makowskiego „Powstaniu 1944 hołd”, który jest jednocześnie singlem promującym krążek. Jak tłumaczy wykonawca ta płyta ma na celu nie tylko upamiętnienie walczących, lecz także przywołanie najbardziej znanych utworów muzycznych tamtych lat.

Część dochodu ze sprzedaży krążka zostanie przeznaczona na pomoc Związkowi Powstańców Warszawskich. – Cieszymy się, że możemy wesprzeć związek. Pomoc powstańcom i ich rodzinom, a także rozpowszechnianie wiedzy o wydarzeniach 1944 roku to praca warta docenienia – mówi Mirosław Milewski, prezes agencji DEM’a Promotion Polska, która jest odpowiedzialna za produkcję płyty.

Album dostępny będzie m.in. w salonach sieci Empik i w sklepie internetowym Empik.com, a także punktach Saturn i w sklepie Merlin.pl. Poza tym cały czas można go nabyć m.in. w punktach „Gazety Polskiej”, kluboksięgarni WNET, sklepach kibicowskich i na Allegro. Niedługo we współpracy z Fonografiką zostanie uruchomiona również dystrybucja cyfrowa.

d1kwj2n
d1kwj2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kwj2n
Więcej tematów