Trwa ładowanie...
d1esgoz
IAR

Ryszard Czarnecki: PO uczepiła się TK jak pijany płota

• Czarnecki w Radiu ZET przekonywał, że PO nie ma programu • "PO uczepiła się Trybunału Konstytucyjnego jak pijany płota" - stwierdził • Czarnecki: TK "nie może być ober-rządem" • Polityk ujawnia kulisy wewnętrznej debaty w PiS
Share
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1esgoz

- My w programie pozycjonujemy Trybunał tak, jak uważamy za stosowne. W skrócie, że nie może być "ober-rządem". W kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda mówił o poszerzeniu kompetencji TK. Jak pani widzi, PiS jest tu partią żywą intelektualnie, ciekawą - relacjonował Czarnecki starcia poglądów w PIS.

Zapytany, czy TK jest "bastionem postkomunizmu", Czarnecki odpowiedział, że "nastąpiło upartyjnienie Trybunału". - Przemożny wpływ uzyskali ludzie nominowani przez Platformę Obywatelską. Jest przechył i jest ryzyko blokowania przez Trybunał różnych ustaw, które będzie zgłaszał rząd Beaty Szydło - dodał.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego skomentował również sobotnie manifestacje Komitetu Obrony Demokracji w kilkunastu miastach Polski. - W demonstracjach brali udział członkowie Platformy Obywatelskiej, którzy nie mogą się pogodzić z wynikami demokratycznych wyborów - stwierdził.

d1esgoz

- Część była w jak najlepszych intencjach, ale uwierzyła w propagandę antyrządową, że w Polsce coś się dzieje fatalnego, że jest łamana konstytucja. To jest nieprawda - mówił Czarnecki.

Schetyna: manifestacje KOD były oddolne, a nie polityczne

Grzegorz Schetyna, który w sobotę uczestniczył w manifestacji KOD we Wrocławiu, mówił z kolei w radiowej Jedynce, że manifestacje były wyrazem niezgody tych, którzy nie głosowali na PiS i nie akceptują jego polityki.

- Polska jest krajem demokratycznym i musi mieć możliwość także być dumna z tych ostatnich 26 lat. My jesteśmy dumni - mówił Schetyna.

Polityk uważa, że są powody, by protestować przeciwko działaniom PiS. Chodzi między innymi o ekspresową pracę nad nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

d1esgoz

Podziel się opinią

Share
d1esgoz
d1esgoz
Więcej tematów