Trwa ładowanie...
d22otus

Rynek Podgórski będzie gotowy jeszcze w tym roku

Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń ruszyły prace remontowe na Rynku Podgórskim. Zachowana i powiększona zostanie tam zieleń miejska, naprawione zostaną także jezdnie i chodniki okalające rynek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rynek Podgórski będzie gotowy jeszcze w tym roku
(krakow.pl)
d22otus

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uzyskał pozwolenie na przebudowę Rynku Podgórskiego i rozpoczęły się prace. Pierwotny projekt przebudowy uległ modyfikacjom po konsultacjach społecznych z mieszkańcami. Przy wprowadzaniu poprawek została wzięta pod uwagę większość postulatów, głównie tych dotyczących zieleni miejskiej.

– Nie będziemy wycinać rosnących tam drzew, chyba że kolidowałyby one z instalacjami. Zgodziliśmy się też z argumentem, by ochronić trawniki. Po przebudowie ich powierzchnia zwiększy się jeszcze – wymieniał Jacek Skoczeń, prezes firmy SKO-BUD, która realizuje inwestycję.

Podgórskie kwiaciarki będą mogły wrócić na swoje miejsce po zakończeniu przebudowy Rynku. Remont ma się zakończyć jeszcze w tym roku, a w przyszłym mają zostać wykonane elementy małej architektury, m.in. studnia, a także ławki i kosze.

d22otus

– Mamy ambitny plan, by jeszcze w tym roku zrealizować 90 proc. rewitalizacji samej płyty. Natomiast w całości wykonane będą jezdnie i chodniki okalające rynek – powiedział Skoczeń. W związku z przebudową Rynku Podgórskiego w przyszłym tygodniu zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie południowa jednia wzdłuż Rynku. Dojazd do posesji będzie możliwy jedynie dla mieszkańców okolicznych kamienic oraz firm mających tam swoje siedziby.

– Nasi pracownicy będą informować mieszkańców o zmianach, a także rozdawać specjalne zaświadczenia umożliwiające korzystanie z miejsc postojowych przygotowanych wzdłuż remontowanej jezdni. Dojazd do nich będzie możliwy od strony ul. Zamojskiego – poinformował prezes SKO-BUD.

Utrudnienia potrwają nawet do końca roku.

d22otus

Podziel się opinią

Share

d22otus

d22otus
Więcej tematów