Trwa ładowanie...
d1w06yv

Rusza remont drogi na Górę Gradową w Gdańsku. Będą utrudnienia

W Gdańsku rozpoczął się kolejny remont drogowy. Utrudnienia czekają na wszystkich przemieszczających się ulicą Gradową. Zostanie ona czasowo wyłączona z ruchu. Prace budowlane mają zostać zakończone w listopadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza remont drogi na Górę Gradową w Gdańsku. Będą utrudnienia
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d1w06yv

- W chwili obecnej ulica Gradowa stanowi główną drogę dotarcia dla naszych gości, ponieważ równocześnie po drodze tej poruszały się samochody, dostrzegliśmy w tym pewne zagrożenie. Dlatego zdecydowaliśmy o przekształceniu ulicy Gradowej w ciąg pieszo-jezdny, który pozwoli na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa osobom udającym się w kierunku majdanu, gdzie znajduje się główny punkt informacyjny i recepcja Centrum Hewelianum - stwierdza Przemysław Guzow, dyrektor Centrum Hewelianum.

Organizacja terenów wokół Centrum Hewelianum zmieni się nie do poznania. Liczba miejsc parkingowych przy ul. Gradowej zwiększy się dwukrotnie - do 60. Jednak jak wstępnie zapowiada zarządca terenu, wprowadzone zostaną opłaty postojowe. Goście centrum mają być rozliczani na oddzielnych zasadach.

W związku z utrudnieniami wyznaczono alternatywne ścieżki komunikacyjne. W soboty oraz niedziele do ich dyspozycji pozostanie również parking znajdujący się przy ulicy 3 Maja (obok budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku).

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1w06yv

Podziel się opinią

Share

d1w06yv

d1w06yv
Więcej tematów