Trwa ładowanie...
ds5qy6n

Rusza przegląd kina offowego "KAN 14 i pół"

W środę rusza letni przegląd filmowy KAN 14 i pół. Przez trzy dni widzowie obejrzą ponad 20 produkcji amatorskich i niezależnych.

Share
ds5qy6n

Od 2000 r. organizowany jest we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego. W ramach imprezy organizowane są konkursy filmów polskich oraz zagranicznych. W jury konkursowym przez kilkanaście lat trwania festiwalu zasiadali m.in. Sylwester Chęciński, Jan Jakub Kolski, Grażyna Torbicka czy Sławomir Idziak.

Jest to jeden z najdłużej organizowanych w Polsce festiwali poświęconych nurtowi offowemu w kinie. Tegoroczna edycja, oznaczona liczbą 14 i pół, będzie miała nieco inną formą niż zazwyczaj. Stanowić będzie przegląd najlepszych filmów polskich i zagranicznych, pokazywanych dotychczas w ramach festiwalu.

Pierwszego dnia przeglądu, 6 sierpnia, zostanie zaprezentowany blok filmowy zatytułowany "Bo z kobietami…". Następnego dnia widzowie obejrzą obszerny, bo składający się aż z 14 produkcji zbiór filmów zagranicznych. Na zakończenie przeglądu, w piątek, zostaną przedstawione produkcje nagradzane w poprzednich edycji KAN-u, m.in. "Emilka płacze", zdobywca Złotej KANewki w roku 2007 oraz laureat w konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych na festiwalu Nowe Horyzonty.

Wszystkie pokazy rozpoczną się o godz. 17:00 w budynku Centrum Technologii Audiowizualnych przy ul. Wystawowej 1.

Rezerwacji miejsc można dokonać mailowo pod adresem: kan.rezerwacja@gmail.com.

Organizatorem przeglądu jest patronujące imprezie od niedawna Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma-Art.

ds5qy6n

Podziel się opinią

Share
ds5qy6n
ds5qy6n
Więcej tematów