Trwa ładowanie...
d3nlpzg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozpoczął się proces ws. brutalnego zabójstwa 27-latki w Sokółce

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się proces trzech mężczyzn oskarżonych w sprawie o gwałt i zabójstwo 27-letniej kobiety w Sokółce. W śledztwie pomocne były działania policjantów z tzw. archiwum X, czyli grupy od niewyjaśnionych spraw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoczął się proces ws. brutalnego zabójstwa 27-latki w Sokółce
(WP.PL)
d3nlpzg

Zbrodnia miała miejsce w styczniu 2009 roku w mieszkaniu kobiety. Zabójcy zadali jej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych, została również zgwałcona, zaś z mieszkania zginęły różne przedmioty.

Blisko półtora roku później śledztwo białostockiej prokuratury okręgowej zostało umorzone, bo nie udało się wykryć sprawców. Dopiero w kwietniu 2014 roku zatrzymano 22-latka, któremu postawiono zarzuty gwałtu i zabójstwa. Okazało się, że odsiaduje on wyrok za kradzieże.

Jak podawała wówczas policja, do przełomu w śledztwie doszło m.in. po ponownej analizie sprawy przez tak zwane policyjne archiwum X. Wcześniej efektu nie przyniosło m.in. przesłuchanie stu kilkudziesięciu świadków, pokazywanie w mediach rekonstrukcji zdarzeń. Wiele informacji - zwłaszcza po publikacji w mediach - okazywało się mylnych, sprowadzało śledczych na błędne tropy.

Niedługo potem zatrzymano dwóch kolejnych podejrzanych, kolegów tego pierwszego. W śledztwie cała trójka, która w 2009 roku miała 17-18 lat, nie przyznała się do zarzutów. Teraz oskarżonemu, który był wówczas pełnoletni grozi dożywocie, dwóm pozostałym - po 25 lat więzienia.

d3nlpzg

Podziel się opinią

Share

d3nlpzg

d3nlpzg
Więcej tematów