Trwa ładowanie...
d3r4ym5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosyjski generał: amerykańskie drony szpiegują nas znad Morza Czarnego i Ukrainy

O regularnych od stycznia lotach amerykańskich dronów Global Hawk nad Morzem Czarnym i pojawieniu się tych aparatów w marcu nad Ukrainą mówił w Moskwie przedstawiciel rosyjskiego Sztabu Generalnego gen. Andriej Kartapołow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Wikipedia)
d3r4ym5

- W marcu 2015 roku po raz pierwszy te drony pojawiły się w przestrzeni powietrznej Ukrainy - oświadczył szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR na odbywającej się w Moskwie 4. Konferencji na temat Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Jego zdaniem wykorzystanie takich aparatów "zwiększa zasięg prowadzenia rozpoznania na terytorium Rosji do 250-300 km".

RQ-4 Global Hawk (bezzałogowy samolot rozpoznawczy) może prowadzić misje zwiadowcze na wysokości do 20 km, pozostając w powietrzu ponad 24 godziny.

d3r4ym5

Kartapołow oświadczył też, że głównym elementem polityki USA jest utworzenie z państw sojuszniczych "kordonu sanitarnego" u zachodnich granic Rosji.

Wcześniej informowano, że na moskiewskiej konferencji wysocy rangą przedstawiciele władz Rosji oskarżyli Stany Zjednoczone o próby politycznej i wojskowej dominacji na świecie oraz usiłowali zrzucić na Zachód winę za międzynarodowe kryzysy w sferze bezpieczeństwa, w tym za konflikt na Ukrainie.

- Stany Zjednoczone i ich sojusznicy przekroczyli wszystkie możliwe linie, dążąc do umieszczenia Kijowa w swej orbicie wpływów. Nie mogło to pozostać bez naszej odpowiedzi - powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

Z kolei prezydent Władimir Putin w czwartek podczas swojej dorocznej telekonferencji z obywatelami ponownie oświadczył, że rosyjscy żołnierze nie walczą na wschodzie Ukrainy, oraz zaprzeczył, by Moskwa wspierała prorosyjskich separatystów.

d3r4ym5

Podziel się opinią

Share

d3r4ym5

d3r4ym5
Więcej tematów