Trwa ładowanie...
11-02-2015 18:14

Rosjanie stracili bombowiec Su-24. Los pilotów jest nieznany

Rosyjski bombowiec Su-24 rozbił się w regionie Wołgogradu. Na pokładzie maszyny, która wykonywała lot zwiadowczy, było dwóch pilotów. Ich los nie jest znany.

Share
Rosjanie stracili bombowiec Su-24. Los pilotów jest nieznanyŹródło: Wikipedia, fot: Dmitriy Pichugin
d2oatfr

Maszyna, jak przyznaje rosyjskie ministerstwo obrony, rozbiła się tuż po starcie, 7 kilometrów od lotniska „Marwinówka”. Samolot nagle zniknął z radarów.

Według RIA Novosti świadkowie nie widzieli na niebie, żadnych spadochronów. Może to świadczyć, że pilotom nie udało się opuścić maszyny.

- Samolot nie był uzbrojony, był pilotowany przez doświadczonych pilotów, każdy z nich wylatał ponad tysiąc godzin - zapewniają przedstawiciele resortu.

d2oatfr

Wszystkie Su-24 zostały natychmiast uziemione. Powołano specjalną komisję, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy.

W 2012 roku rozbiły się dwie maszyny Su-24 - jedna w okolicach Kurganu, druga - Czelabińska. Wówczas pilotom udało się katapultować.

Su-24 to bombowce taktyczne, zdolne operować bez względu na warunki atmosferyczne zarówno w dzień, jak i w nocy. Są w stanie przenosić taktyczną broń jądrową. Maszyny te stanowią obecnie trzon rosyjskiego lotnictwa uderzeniowego. Ze względu na swoje wyposażenie często są wykorzystywane jako maszyny zwiadowcze.

Źródło: tass.ru

d2oatfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oatfr
d2oatfr
Więcej tematów