Trwa ładowanie...
10-09-2014 16:04

Rosja użyje broni jądrowej? Gen. Dukaczewski: wykluczam taki wariant

Wykluczam wariant użycia przez Rosji broni jądrowej. Nikt rozsądny o tym nie myśli, ponieważ przegraliby wszyscy, również ci, którzy użyliby jej w ramach działań odwetowych. Niebezpieczne sygnały wysyłane przez Władimira Putina są próbą zastraszenia Zachodu - mówi w rozmowie z WP.PL gen. Marek Dukaczewski.

d3hd8gy
d3hd8gy

- Musimy wyciągnąć wnioski z tego, co dzieje się na Ukrainie, mieć świadomość zagrożeń, ale być dobrej myśli, bo jesteśmy członkiem NATO – mówi WP.PL gen. Dukaczewski. Dodaje, że przewaga Sojuszu Północnoatlantyckiego nad Rosją jest ogromna: - Choć Federacja Rosyjska dysponuje większą ilością głowic jądrowych, pamiętajmy, że część z nich nie jest w gotowości operacyjnej.

Generał podkreśla, że sankcje nałożone na Rosję przez Europę i USA, są coraz bardziej odczuwalne. - Głównie uderzają one w oligarchów, którzy mają skuteczne instrumenty do naciskania na Kreml - mówi gen. Dukaczewski.

Wirtualna Polska prezentuje opinie polskich generałów na temat konfliktu na Ukrainie. W kolejnej części - rozmowa z gen. Romanem Polko, byłym dowódcą GROM.

Agnieszka Niesłuchowska, Michał Mandziak, Wirtualna Polska

d3hd8gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hd8gy
Więcej tematów