Trwa ładowanie...
dpl2yzy
02-06-2008 18:00

Rodzice uczą się, jak podawać alkohol dzieciom

W jakim wieku pozwolić dzieciom spożywać alkohol w domu? Ile piw może wypić pociecha? Rodzice z Wielkiej Brytanii poznają odpowiedzi na te pytania na szkoleniach organizowanych w ramach rządowego planu ograniczania pijaństwa nieletnich.

dpl2yzy
dpl2yzy

Plan ograniczania pijaństwa nieletnich przewiduje - oprócz wskazówek - również sankcje dla rodziców, którzy nie dopilnują swoich pociech. Grozić im może nawet kara więzienia. Z kolei młodym ludziom nadużywającym alkoholu będą zakładane kartoteki jak przestępcom. Lokale i sklepy będą natomiast miały obowiązek legitymowania osób wyglądających na mniej niż 21 lat.

Według rządowego planu, o którym poinformował sekretarz stanu ds. dzieci, szkół i rodziny Ed Balls, same przepisy - nawet ostrzej egzekwowane - nie wystarczą, by opanować pijaństwo wśród młodocianych. Potrzeba jest również zmiana kultury picia. Dotyczy to wszystkich, poczynając od większej odpowiedzialności rodziców, przemysłu alkoholowego i samych młodych ludzi.

Balls zaatakował rodziców, którzy pozwalają dzieciom na publiczne, nadmierne spożywanie alkoholu. Robi tak "niewielka mniejszość" rodziców, którzy nie dość, że dają dzieciom alkohol, to jeszcze zachęcają je do picia w miejscach publicznych - powiedział Balls w radiu BBC.

Opublikowane w maju dane wskazują, że liczba ludzi przyjmowanych do angielskich szpitali z chorobami wywołanymi przez alkohol w ostatnim dziesięcioleciu się podwoiła.

Wynika z nich również, że ponad połowa uczniów w wieku 11-15 lat w 2006 roku piła alkohol, a niemal co piąty uważał za normalne upicie się raz na tydzień.

dpl2yzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpl2yzy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj