Trwa ładowanie...

Robią zakupy dla seniorów. Płatność później - przelewem

Ciekawa akcja w Trójmieście w czasie pandemii: wolontariusze robią zakupy dla seniorów. Starsi ludzie mogą zamówić zakupy spożywcze do 100 zł telefonicznie. Zapłacą później przelewem.
Share
Dobronosze zrobią zakupy za seniorów
Dobronosze zrobią zakupy za seniorów Źródło: East News
dyvqb12

- Seniorzy mówią: a to wyjdę na chwilkę, jakieś zakupy szybko zrobię – mówi Sebastian Drausal, jeden z koordynatorów akcji "Dobronosze". – No nie! Nie wychodź! Zostań w domu. My zrobimy zakupy za ciebie, a zapłacisz nam później.

Jak to działa? Z pomocy skorzystać mogą osoby powyżej 60 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami oraz przebywające na kwarantannie.

Olga Pajewska z "Dobronoszy": - Naszym celem jest zatrzymanie osób starszych w domach i wyręczenie ich w zakupach. Dostarczamy podstawowe produkty spożywcze i higieniczne na terenie Trójmiasta. Wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer telefonu 58 555 53 00. Nasz wolontariusz przyjmie zamówienie, poda wycenę i jednocześnie przekaże listę do realizacji jednemu ze współpracujących z nami sklepów.

dyvqb12

- Dostawę realizujemy kolejnego dnia. Zakupy zostawiamy przed drzwiami zamawiającego. Wszystko przebiega bezpiecznie, bez kontaktu. Płatność można uregulować na przykład przelewem, wtedy gdy będzie taka możliwość - wyjaśnia Olga Pajewska. – Nie ma wskazanego terminu spłaty.

Aby dostawy mogły być realizowane, trwa zbiórka pieniędzy.

Pajewska: - Prowadzimy zbiórkę za pomocą serwisu Zrzutka.pl. Można także w tej sprawie zadzwonić na infolinię. Zachęcamy do pomocy wszystkich, liczy się każda złotówka. To może być każdy – nasza babcia, dziadek albo nawet rodzice. Po zakończeniu akcji, wszystkie pozostałe środki przekażemy między innymi na pomoc najuboższym seniorom lub osobom poszkodowanych koronawirusem.

  dobronosze
Źródło: dobronosze

Skąd pieniądze, które na początku zostały wykorzystane do zakupów? Jednym z partnerów akcji jest sopocka spółka Trefl czy Black Pearl VC. Patronat nad akcją objęli także trójmiejscy prezydenci: Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Sopotu Jacek Karnowski i Gdyni Wojciech Szczurek.

Sebastian Drausal: - Do tej pory zrobiliśmy 40 zakupów, ale możliwości są dużo większe. Wpłaty mamy od 130 osób, czasem drobne sumy, ale liczy się każda złotówka. Zwracanie pieniędzy za zakupy idzie sprawnie, te pieniądze do nas spływają.

dyvqb12

Podziel się opinią

Share
dyvqb12
dyvqb12
Więcej tematów