Trwa ładowanie...
d4m0qgo

Robert Biedroń skomentował zmianę na stanowisku premiera. "Nie ma nadziei dla tego kraju"

- To nie jest kino familijne, żeby mnie poruszał los pani premier. To jest polityczka - powiedział o zmianie na stanowisku premiera Robert Biedroń, prezydent Słupska. Dodał też, że "nie ma nadziei dla tego kraju".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uroczystość przyjęcia dymisji od premier Beaty Szydło i desygnowanie na to stanowisko Mateusza Morawieckiego
Uroczystość przyjęcia dymisji od premier Beaty Szydło i desygnowanie na to stanowisko Mateusza Morawieckiego (East News)
d4m0qgo

Beata Szydło zrezygnowała ze swojej funkcji po dwóch latach piastowania stanowiska premiera. Jej miejsce zajął Mateusz Morawiecki.

- Najważniejsze, że za tym wszystkim siedzi i steruje tym rządem Jarosław Kaczyński. Wszyscy wiemy, że liczy się naczelnik. To nie jest tajemnicą poliszynela, że Jarosław Kaczyński podejmuje dzisiaj wszystkie decyzje. Cała władza jest w rękach Kaczyńskiego - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Robert Biedroń.

d4m0qgo

Stwierdził także, że "Morawiecki będzie jedną z marionetek w rządzie dusz i nic się nie zmieni, bo jest to jedynie kosmetyczna zmiana.

W ocenie Biedronia Morawiecki nie ma żadnego zaplecza partyjnego, ani politycznego.

"Nie żal pani premier"

Jego zdaniem, gdyby Beata Szydło "była niezależna, była naprawdę liderką, to może byśmy jej tak po ludzku kibicowali". W obecnej sytuacji nie jest mu jej żal.

d4m0qgo

- Nie żalmy się nad panią premier Szydło bo to wychodzi z tego kino familijne - powiedział.

- To jest elementem układanki, którą układa Jarosław Kaczyński. To jest jeden z puzzli, który mu pasował. Jak mu nie pasuje, to wymieni na inny puzzel - ocenił prezydent Słupska.

Jednocześnie uważa, że zmiana premiera jest tylko "zasłoną dymną" dla zmian w sądownictwie.

Zobacz także: Mieszkańcy Brzeszcz o dymisji premier Szydło

Reakcja Beaty Szydło

"Gratuluję Mateuszowi Morawieckiemu i życzę powodzenia w niełatwej misji premierowania. Trzymam kciuki za sukces Polski" - napisała była premier na Twitterze.

Wzruszony Andrzej Duda dziękuje Beacie Szydło. Zobacz wideo

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów