Trwa ładowanie...
ddsf01r

Rewitalizacja kolejnego mysłowickiego kąpieliska. Powstanie "Marina Hubertus"

Mysłowickie kąpieliska w ostatnim czasie przeżywają swoisty renesans - to mieszczące się w Parku Słupna jest już po pierwszym etapie rewitalizacji, a niedawno pisaliśmy także o staraniach miasta ws. przejęcia Wesołej Fali. Teraz na wody Hubertusa mają wypłynąć żaglówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rewitalizacja kolejnego mysłowickiego kąpieliska. Powstanie "Marina Hubertus"
(Fundacja Silesian Sail)
ddsf01r

Najprawdopodobniej już w nadchodzącym sezonie letnim mieszkańcy Mysłowic i okolic będą mogli spróbować swoich sił jako sternicy i nurkowie. Na stawach Hubertus powstanie bowiem "Marina Hubertus" - klub sportów wodnych. To fantastyczna wiadomość dla miłośników sportów wodnych z całego Śląska.

- Sam temat pojawił się już w minionym sezonie letnim. Odbyły się już liczne spotkania z urzędem miasta, z przedstawicielami MOSiR-u, który jest zarządcą tego terenu. Doprowadziły one do podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia "Mariny Hubertus" - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Wojciech Stalmach, prezes Zarządu Fundacji Silesian Sail. - Mysłowice, mimo bliskości wielu fajnych akwenów, nie miały ośrodka, w którym można uprawiać sporty wodne. Teraz będzie to możliwe - dodaje.

Centrum sportów wodnych połączy miłośników różnych dyscyplin: od żaglówek, poprzez kajaki, aż po nurkowanie. Obecnie trwają rozmowy z WOPR-em dotyczące ostatnich ustaleń i w ciągu najbliższych tygodni podpisana zostanie umowa pomiędzy Fundacją Silesian Sail, miastem Mysłowice i MOSiR-em. Pierwsze prace ruszą już wiosną.

ddsf01r

- Chcemy otworzyć "Marinę Hubertus" już w najbliższe lato, ale będzie to bardzo okrojona wersja tego, co tam się znajdzie. Całość ma być gotowa do 2018 roku, chociaż mamy nadzieję, że uda się dokonać tego szybciej - tłumaczy Stalmach. - W tym roku chcemy już uruchomić przystań i bazę nurkową. Ważną częścią pierwszego etapu inwestycji będzie budowa pomostu pływającego - kei, przeznaczonej do cumowania kajaków, łódek czy rowerów wodnych - dodaje.

W ramach "Mariny Hubertus" działać będzie także Błękitna Szkoła - młodzieżowa szkółka żeglarstwa. Znajdą się w niej sale szkoleniowe dla młodych adeptów żeglarstwa z regionu, pole namiotowo-kempingowe dla uczestników obozów, a także nowoczesne zaplecze sanitarne.

ddsf01r

Podziel się opinią

Share
ddsf01r
ddsf01r