Trwa ładowanie...

Remonty torów na Bródnie i Pradze Północ. Ponad 20 dni z komunikacją zastępczą

Uruchomione zostaną również tramwaje dwukierunkowe

Remonty torów na Bródnie i Pradze Północ. Ponad 20 dni z komunikacją zastępczą
d6lgobz
d6lgobz

W niedzielę, 30 sierpnia, rozpocznie się remont torów tramwajowych na Bródnie i Pradze Północ. Podczas pierwszego etapu prac zawieszone zostanie kursowanie linii 3, 4, 23, 25 i 41. Pasażerów przewiozą trzy zastępcze linie autobusowe i dwukierunkowe tramwaje. Na tory wyjadą też dwie uzupełniające linie tramwajowe.

W związku z remontem torowiska, zamknięty zostanie odcinek pomiędzy przystankiem Budowlana a pętlą Żerań Wschodni. Prace będą również prowadzone na północnopraskich ulicach 11 Listopada i Czynszowej i potrwają aż do 20 września.

Podczas prowadzonych prac linia tramwajowa 1 obsługiwana będzie - tak jak podczas remontu na ulicy Grójeckiej linia 79 - tramwajami dwukierunkowymi. Od 31 sierpnia linia 1 kursować będzie na trasie: Budowlana - Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Okopowa – Towarowa – Grójecka – Banacha. Tramwaje linii 1 w godzinach szczytu podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty, pomiędzy godzinami szczytu co sześć minut, a w weekendy co około 7 - 8 minut.

30 sierpnia w związku z montażem rozjazdu nakładkowego, linia 1 kursować będzie na trasie skróconej do pętli Ratuszowa ZOO.

d6lgobz

Uruchomione zostaną również dwie tramwajowe linie uzupełniające. Linie 23 i 25 zostaną zastąpione linią 73, a linie 3 i 4 – linią 74. Tramwaje kursować będą w godzinach szczytu co osiem minut, pomiędzy nimi co 12, a w weekendy co 15 minut. Linie 73 i 74 pojadą trasami:

Kurs linii 73: Banacha - Grójecka – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – Wolska – Młynarska – Obozowa – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Kurs linii 74: Gocławek – Grochowska – Targowa - al. Solidarności – Marszałkowska – Puławska – Wyścigi.

Pasażerowie mogą skorzystać też z trzech autobusowych linii zastępczych: Z-3, Z-4 i Z-5. Linia Z-4 będzie kursowała tylko w godzinach szczytu, czyli od godziny 6.00 do 10.00 i od godziny 14.30 do 20.00. Autobusy pojadą trasami:

d6lgobz

Z-3 Żerań Wschodni – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – Jagiellońska – Dw. Wileński

Z-4 Suwalska– Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Trocka – Radzymińska - Dw. Wileński.

Z-5 Żerań Wschodni – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy.

Autobusy podjeżdżać będą na przystanki co cztery minuty w godzinach szczytu oraz co pięć minut pomiędzy godzinami szczytu i w weekendy.

d6lgobz
d6lgobz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6lgobz
Więcej tematów