Trwa ładowanie...
dk6o0so

Remonty i prace ziemne na wrocławskich osiedlach. Autobusy zmienią swoje trasy

W związku z pracami przy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na kilku ulicach Wrocławia pojawią się utrudnienia. Wyznaczono objazdy, a komunikacja miejska zmieni trasy kursowania. Niedogodności dla kierowców wynikną także z powodu remontu mostu Rakowieckiego.
Share
Remonty i prace ziemne na wrocławskich osiedlach. Autobusy zmienią swoje trasy
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
dk6o0so

W sobotę rozpocznie się remont mostu Rakowieckiego we Wrocławiu w ciągu ul. Na Niskich Łąkach. Prace remontowe oznaczają konieczność zamknięcia przeprawy dla ruchu kołowego – dla pieszych i rowerzystów dostępny będzie chodnik po jednej stronie mostu. Utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia 2015 r.

W związku z remontem mostu, wytyczono objazd przez most Oławski, ul. Na Grobli oraz ul. Rakowiecką. Trasę przejazdu zmieni także autobus komunikacji miejskiej linii 120. Kursować będzie powyższym objazdem z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ul. Kościuszki i na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Na Niskich Łąkach.

Zmiany nastąpią także na osiedlu Zakrzów – będzie to związane z rozpoczęciem kolejnego etapu pracy przy remoncie ul. Okulickiego. Zamknięte zostanie bowiem skrzyżowanie ul. Okulickiego i Odolanowskiej, przez co autobus linii 934 skierowany będzie objazdem od ul. Bora-Komorowskiego przez Przedwiośnie, Azaliową, Pawłowicką i Widawską do Okulickiego.

dk6o0so

Od najbliższej soboty w kilku punktach Wrocławia rozpoczną się prace przy przebudowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na osiedlu Kowale wyłączony z ruchu będzie pas ul. Kowalskiej w kierunku Swojczyc na odcinku drogi od Krzywoustego do Działdowskiej. Autobus linii 118 kursujący od pl. Kromera zostanie skierowany objazdem przez ul. Toruńską, Kwidzyńską oraz Działdowską do Kowalskiej. Autobusy linii nocnej 241 kursujące w kierunku Nowego Dworu od ul. Krzywoustego pojadą al. Brucknera z pominięciem przystanków przy Kowalskiej i Kwidzyńskiej.

W związku z pracami przy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Starodębowej autobus linii 130 pominie znajdujący się na niej przystanek autobusowy. Równocześnie zakończone zostaną prace przy Pawłowickiej. Z powodu prac ziemnych na odcinku ul. Marszowickiej od Głównej do Małomickiej trasa autobusu 123 zostanie skrócona i od soboty będzie kursować on od pętli w Leśnicy do przystanku „Marszowicka”.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dk6o0so

Podziel się opinią

Share
dk6o0so
dk6o0so
Więcej tematów