Trwa ładowanie...

Remont torów na Grójeckiej

Prace rozpoczną się dziś w nocy.

Remont torów na Grójeckiej
d12q0wd
d12q0wd

17 sierpnia w nocy, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Banacha i Grójeckiej. Tramwaje Warszawskie remontują tam tory.

Rozpoczyna się kolejny etap robót. Od 18 do 23 sierpnia wyłączony z ruchu będzie środek skrzyżowania i po jednym pasie jezdni ul. Grójeckiej wzdłuż torowiska. Przejezdne pozostaną dwa pasy. Dla skręcających w ul. S. Banacha (od strony centrum) i jadących od strony Dworca Zachodniego, zostanie uruchomiona tymczasowa jezdnia omijająca teren budowy (zlokalizowana przed pomnikiem Barykada Września). Nie będzie można skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Objazd w kierunku Dworca Zachodniego zostanie poprowadzony ul. Wawelską. Nadal nie będzie można przeciąć skrzyżowania z ul. Grójecką jadąc ul. S. Banacha w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. (od strony Szpitala WUM w kierunku Dworca Zachodniego) oraz skręcić w lewo w ul. Grójecką (w stronę al. Krakowskiej). Objazdy dla tej relacji zostały poprowadzone ulicami: A. Pawińskiego do K. Dickensa lub ul. Wawelską.

Nie będzie zmian w komunikacji miejskiej – autobusy i tramwaje będą kursowały tak jak od rozpoczęcia remontu. Do 23 sierpnia tramwaje linii 1, 7, 9, 15 i 25 będą jeździły jedynie do pętli na pl. Narutowicza, a kursowanie linii 14 i 77 zostanie zawieszone. Pasażerowie z ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej nie zostaną jednak bez tramwajów i będą mogli korzystać z linii 79, kursującej pomiędzy przystankiem Hale Banacha a pętlą P+R Al. Krakowska (obsługiwanej przez składy dwukierunkowe).

Tramwaje w szczycie będą podjeżdżały na przystanki co 4-5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy – co 6 minut. Na ulice wyjedzie również zastępcza linia autobusowa Z-9 (pl. Narutowicza – Grójecka – P+R Al. Krakowska). Do 21 sierpnia swoje trasy zmienią autobusy linii 136, 172 i 186. Autobusy linii 136 (w kierunku Młynowa) i 186 (w kierunku Nowodworów) pojadą ul. S. Banacha, Grójecką, Kopińską, Białobrzeską i Bitwy Warszawskiej 1920 roku, a linii 172 (w kierunku CH Blue City) ul. S. Banacha, Grójecką, Kopińską i ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały”. Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów zostaną wprowadzone w weekend, 22-23 sierpnia.

d12q0wd

Przeczytaj też: Bieg 6-nożnych duetów

d12q0wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12q0wd
Więcej tematów