Trwa ładowanie...

Remont na Dworcu Wschodnim potrwa do końca września

Kolejarze planowali wstępnie zakończenie prac już cztery miesiące temu.

Remont na Dworcu Wschodnim potrwa do końca września
d2dgli2
d2dgli2

Dlaczego remont oberwanego sufitu, który miał zostać ukończony w kwietniu przeciąga się o kilka miesięcy? Powodem jest wadliwy projekt , złożony wstępnie przez wykonawcę robót. Został on już na szczęście poprawiony i aktualnie trwają prace przy odbudowie fragmentu sufitu. Jego rekonstrukcja musi przebiegać ostrożnie ze względu na bieżącą obsługę pasażerów korzystających z dworca.

Robotnicy oddzielili konkretną część podlegającą odbudowie, bez konieczności wyłączania holu dla podróżnych. I choć w rejonie prowadzonych prac pasażerowie mogą napotkać pewne trudności, związane np. z mniej komfortowym dojściem do toalet to całość funkcjonalności Dworca Wschodniego jest utrzymana. __

Przypomnijmy, że pod koniec marca oberwała się część sufitu. Z wyremontowanego obiektu odpadł płat gipsu i tynku o powierzchni około 70 metrów kwadratowych. Naprawę w ramach gwarancji wykonuje firma Strabag, która wcześniej remontowała dworzec. Na chwilę obecną PKP nie chce przesądzać, czy wykonawca odbudowy zostanie obciążony jakimiś karami finansowymi.

d2dgli2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dgli2
Więcej tematów