Trwa ładowanie...
d1dvf9b

Referendum 2015. Jak głosowano w województwie mazowieckim?

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej cząstkowe wyniki niedzielnego referendum. Frekwencja w mazowieckim 6,48 proc. Jeśli taka frekwencja potwierdziłaby się, referendum nie będzie wiążące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Referendum 2015. Jak głosowano w województwie mazowieckim?
(WawaLove.pl)
d1dvf9b

Według danych PKW, uprawnionych do głosowania w naszym województwie było 1 046 578 osób. Podczas niedzielnych wyborów wydano 678 62 kart do głosowania.

Na pierwsze pytanie ("Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?) odpowiedzi "tak" udzieliło 78,32 procent głosujących.

Na drugie ("Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?") "tak" odpowiedziało jedynie 18,22 procent Polaków, którzy poszli w niedzielę do urn.

Na ostatnie pytanie ("Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?") twierdząco odpowiedziało natomiast aż 93,48 proc. głosujących.

Ostateczne wyniki głosowania w Warszawie zostaną zaprezentowane w godzinach popołudniowych.

d1dvf9b

Podziel się opinią

Share
d1dvf9b
d1dvf9b
Więcej tematów