Trwa ładowanie...

Ratusz: władze Ochoty tylko w 2014 roku doprowadziły do strat wynoszących co najmniej 2,5 mln zł.

Nieprawidłowości przy sprzedaży lokali użytkowych

Ratusz: władze Ochoty tylko w 2014 roku doprowadziły do strat wynoszących co najmniej 2,5 mln zł.
d2tnoiq
d2tnoiq

Stowarzyszenie Ochocianie opublikowało dziś wnioski pokontrolne prezydent Warszawy dotyczące sprzedaży lokali użytkowych na Ochocie. Z opublikowanych danych wynika, iż władze dzielnicy tylko w 2014 roku doprowadziły do strat wynoszących co najmniej 2,5 mln zł. Stowarzyszenie domaga się dymisji wiceburmistrza Krzysztofa Kruka.

- Potwierdzają one w 100 proc. nasze doniesienia z lutego i odsłaniają nowe, bulwersujące fakty - informują członkowie stowarzyszenia. I podają przykłady: - Wskazany jest też fakt sprzedaży przez władze dzielnicy, bez przetargu, lokalu przy Grójeckiej za 6 tys. zł/m2, gdy podobny lokal prawie „przez ścianę” Wojskowa Agencja Mieszkaniowa sprzedała – ale na wolnym rynku – ponad 4 razy drożej, za 28 tys. zł/m2! Stało się tak, mimo że ochoccy urzędnicy mieli pełny dostęp do cen wolnorynkowych i udowodniono, że sprawdzali, ile one wynoszą - oskarżają mieszkańcy dzielnicy.

Złamano przepisy wielu ustaw

W opublikowanych wnioskach z imienia i nazwiska wskazane są osoby odpowiedzialne za transakcje. Wymienia się m.in. wiceburmistrza Krzysztofa Kruka i naczelnika Henryka Musińskiego. - Do dziś pełnią oni swoje funkcje i odpowiadają za publiczny majątek - piszą Ochocianie i pytają: Jutro Rada Dzielnicy Ochota – czy osoby odpowiedzialne za milionowe straty podadzą się do dymisji lub zostaną odwołani przez Radę?

Kontrolę przeprowadziło Biuro Kontroli Urzędu m.st. Warszawy. W piśmie, którego pełną wersję znaleźć można tutaj, wskazane są też przepisy ustaw, uchwał i zarządzeń, które złamano wyprzedając lokale miejskie.

Wyciągnięcie konsekwencji

Wśród wymienionych błędów ratusz wymienia m.in. błędy rachunkowe w ustalaniu liczby punktów dających możliwość przeznaczenia lokalu do sprzedaży, zlecenie rzeczoznawcy wykonanie operatów przed wydaniem wniosku Rady dzielnicy czy nieprzedłożenie projektu wykazu lokali przeznaczonych do sprzedaży do zopiniowania Radzie Dzielnicy.

d2tnoiq

W końcowych uwagach zobowiązał obecną burmistrz Katarzynę Łęgiewicz ratusz do m.in. opracowania planu gospodarowania lokalami użytkowymi, wzmocnienia nadzoru nad ta działalnością, a także do "wyciągnięcia konsekwencji służbowych w stosunku do odpowiedzialnych osób". Z rzeczniczką dzielnicy nie udało nam się skontaktować.

d2tnoiq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tnoiq
Więcej tematów