Trwa ładowanie...

Ranking polskich miast. Warszawa na pierwszej pozycji!

"Jest najlepszym polskim miastem do życia"

Ranking polskich miast. Warszawa na pierwszej pozycji!
d1lpxkt
d1lpxkt

Na podium nie ma niespodzianek. W rankingu mierzącym jakość życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu, przygotowanym przez tygodnik "Polityka" zwycięzcą została Warszawa . Na dalszych miejscach znalazł się Sopot i Wrocław.

- Wybierając kryteria naszego rankingu, za wzór przyjęliśmy zestawienie pod nazwą „Better Life Index” przygotowywane przez OECD, organizację zrzeszającą najlepiej rozwinięte państwa świata. - czytamy na stronach tygodnika. Chodzi o warunki mieszkaniowe, dochody, pracę, wspólnotę, edukację, środowisko, społeczeństwo obywatelskie, zdrowie, zadowolenie z życia i bezpieczeństwo. Do tych kategorii tygodnik dodał jeszcze jedną - jakość samorządu.

Stolica wygrywa w wielu kategoriach, ale nie najlepiej wypada np. w kategorii bezpieczeństwa. Potrafi jednak zaoferować mieszkańcom atrakcyjny rynek pracy, wysokie zarobki, bogatą ofertę kulturalną i dobre szkolnictwo. Ponadto Warszawa stworzyła jeden z największych w Europie systemów roweru miejskiego. W tygodniku czytamy, że stolica okazała się "bezapelacyjnym liderem". Na ostatnim miejscu znalazł się, leżący na Dolnym Śląsku Wałbrzych.

Nasza stolica jest najlepszym polskim miastem do życia- wynika z raankingu, którego pełną wersję znajdziecie tutaj .

d1lpxkt
d1lpxkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lpxkt
Więcej tematów