Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski odpowiada Joachimowi Brudzińskiemu ws. awarii: niech zajmie się szlifowaniem angielskiego

Warszawa. Służby wciąż walczą z awarią oczyszczalni ścieków "Czajka". Rafał Trzaskowski podał nowe informacje oraz odniósł się do słów Joachima Brudzińskiego.

Rafał Trzaskowski odpowiada Joachimowi Brudzińskiemu ws. awarii: niech zajmie się szlifowaniem angielskiegoŹródło: PAP
d3eajhz
d3eajhz

Rafał Trzaskowski zwołał konferencję prasową, na której poinformował, że władze Warszawy przy współpracy z rządem przystąpili do budowy mostu pontonowego, dzięki któremu ścieki mają być transportowane do oczyszczalni "Czajka".

- Rozpoczęliśmy godzinę temu uzdatnianie częściowe ścieków poprzez ozonowanie. To metoda tysiące razy silniejsza, niż chlorowanie. Duża część bakterii, zarazków zostanie zabita. Z godziny na godzinę ścieki powinny być bardziej bezpieczne - mówił prezydent stolicy.

- Wojsko buduje przeprawę, my przede wszystkim skupiliśmy się na tym, żeby ścieki były jak najmniej szkodliwe - dodał Trzaskowski.

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

Trzaskowski był również pytany o słowa Joachima Brudzińskiego. Europoseł PiS i były minister MSWiA stwierdził, że gdyby była gotowość ze strony stołecznego ratusza "do współpracy z ministerstwami środowiska, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i obrony narodowej to być może ten ponton by już stał i ta alternatywna linia byłaby ciągnięta".

d3eajhz

- Niech pan Brudziński zajmie się szlifowaniem angielskiego i tym, co się dzieje w Parlamencie Europejskim - skwitował Rafał Trzaskowski. Skrytykował zachowania niektórych polityków PiS, którzy - według niego - nie mają żadnej wiedzy, która mogłaby pomóc w usunięciu awarii. - Nie Twitter jest tu najważniejszy oraz próba lansowania się na awarii - dodał prezydent stolicy.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d3eajhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eajhz
Więcej tematów