Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Rafał Trzaskowski odpowiada Joachimowi Brudzińskiemu ws. awarii: niech zajmie się szlifowaniem angielskiego

Warszawa. Służby wciąż walczą z awarią oczyszczalni ścieków "Czajka". Rafał Trzaskowski podał nowe informacje oraz odniósł się do słów Joachima Brudzińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rafał Trzaskowski odpowiada Joachimowi Brudzińskiemu
Warszawa. Rafał Trzaskowski odpowiada Joachimowi Brudzińskiemu (PAP)

Rafał Trzaskowski zwołał konferencję prasową, na której poinformował, że władze Warszawy przy współpracy z rządem przystąpili do budowy mostu pontonowego, dzięki któremu ścieki mają być transportowane do oczyszczalni "Czajka".

- Rozpoczęliśmy godzinę temu uzdatnianie częściowe ścieków poprzez ozonowanie. To metoda tysiące razy silniejsza, niż chlorowanie. Duża część bakterii, zarazków zostanie zabita. Z godziny na godzinę ścieki powinny być bardziej bezpieczne - mówił prezydent stolicy.

- Wojsko buduje przeprawę, my przede wszystkim skupiliśmy się na tym, żeby ścieki były jak najmniej szkodliwe - dodał Trzaskowski.

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

Trzaskowski był również pytany o słowa Joachima Brudzińskiego. Europoseł PiS i były minister MSWiA stwierdził, że gdyby była gotowość ze strony stołecznego ratusza "do współpracy z ministerstwami środowiska, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i obrony narodowej to być może ten ponton by już stał i ta alternatywna linia byłaby ciągnięta".

- Niech pan Brudziński zajmie się szlifowaniem angielskiego i tym, co się dzieje w Parlamencie Europejskim - skwitował Rafał Trzaskowski. Skrytykował zachowania niektórych polityków PiS, którzy - według niego - nie mają żadnej wiedzy, która mogłaby pomóc w usunięciu awarii. - Nie Twitter jest tu najważniejszy oraz próba lansowania się na awarii - dodał prezydent stolicy.

Slot

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów