Trwa ładowanie...

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". "Termin budowy rurociągu – bezpieczny"

We wtorek o 14:00 ma zostać uruchomiony dodatkowy rurociąg, który przechwyci ścieki wpadające do Wisły. – Dotrzymamy tego terminu – zapewniali przedstawiciele służb i wojska na sobotniej konferencji.

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". "Termin budowy rurociągu – bezpieczny"Źródło: East News, fot: Jakub Kamiński
d2g876f
d2g876f

Konstrukcję na Wiśle w Warszawie buduje wojsko. W sobotę powstały pierwsze elementy mostu pontonowego, na którym zostanie ułożony rurociąg.

- Mamy 70 proc. konstrukcji. W niedzielę skończymy budowę przeprawy - mówił po 15:00 gen. Sławomir Owczarek. Inspektor Rodzajów Sił Zbrojnych dodał, że w sobotę żołnierze musieli utwardzić teren i dopiero później mogli zrzucać kolejne elementu mostu.

- Jesteśmy gotowi, działamy zgodnie z planem. Wtorek godz. 14:00 to termin realny, który jest do osiągnięcia. Może nawet oddamy budowę wcześniej - mówił gen. Owczarek. Generał zapewnił również, że niski stan Wisły nie będzie stanowił przeszkody dla planów budowy przeprawy.

d2g876f

Przedstawiciele spółki Wody Polski i MPWiK ocenili, że rurociąg będzie miał 1000-1100 metrów długości. – Aby konstrukcja była wydajna średnica rur, które mają przechwycić ścieki będzie mieć 100 cm. Chcemy, żeby nawet w godzinach szczytu przyjmowane były wszystkie nieczystości, dlatego położymy równolegle dwa rurociągi, w jednaj nitce – zapewniły służby na sobotniej konferencji.

- Zakładamy, że do końca przyszłego tygodnia będziemy przechwytywać ścieki. Ne będą już wpadać do Wisły, ale trafią do rurociągu – szacują przedstawiciele Wód Polskich.

Decyzja o budowie mostu pontonowego i alternatywnym rurociągu zapadła w piątek. Do awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło we wtorek rano.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

d2g876f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g876f
Więcej tematów