Trwa ładowanie...
ycipk-4n3pf8

Pyton nad Wisłą, policja ostrzega mieszkańców. W tym miejscu trzeba bardzo uważać

Trwają pilne poszukiwania pytona tygrysiego, którego skórę znaleziono koło Piaseczna pod Warszawą. Wąż może mieć 6 metrów długości i ważyć nawet 50 kg. Policja apeluje, aby powstrzymać się od spacerów nad Wisłą w okolicy miast: Ciszyca, Gassy i Cieciszew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wylinka pytona znaleziona nad Wisłą
Wylinka pytona znaleziona nad Wisłą (Animal Rescue Polska)
ycipk-4n3pf8

Pyton tygrysi pojawił się w gminie Konstancin Jeziorna w powiecie piaseczyńskim. W okolicy miejscowości Gassy znaleziono ponad 6-metrową wylinkę węża. Wiadomo już, że jest to świeża skóra pytona tygrysiego, który może ważyć nawet 50 kg. Policja apeluje o ostrożność i zaniechanie spacerów.

W akcję włączyła się policja wodna oraz WOPR. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska apeluje o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących nietypowego w tym rejonie okazu. Wiadomo już, że wylinka była świeża. Dodatkowo, nocne poszukiwania węża dały efekt - znaleziono nowe ślady pytona.

Teren poszukiwań węża jest bardzo trudny. To głównie mokradła i krzaki

ycipk-4n3pf8

Ślad pytona został potwierdzony przez biorącego udział w poszukiwaniach specjalistę. To już pewne, że na nadwiślańskich terenach od miejscowości Gassy do Ciszycy przebywa duży wąż. Teren poszukiwań jest bardzo trudny. Są to głównie mokradła, krzaki, wysokie trawy, powalone konary drzew i setki miejsc, w których wąż może się schować. Na miejscu panuje wysoka wilgotność i temperatura, gdyż miejsce to jest dobrze osłonięte od wiatru wałem i od Wisły wysokimi nasypami piachu.

Policja apeluje do mieszkańców o powstrzymanie się od przebywania i spacerów nad brzegiem Wisły, a szczególnie pomiędzy miejscowościami Ciszyca, Gassy i Cieciszew.

Pyton nad Wisłą. Tych miejsc lepiej unikać

WP.PL
Podziel się
ycipk-4n3pf8

Jeśli ktoś natknie się na pytona, powinien szybko odejść i zawiadomić służby. Można dzwonić do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pod numerem 22 60 45 213 lub do Fundacji Animal Rescue Polska telefon 22 350 66 91.

Pyton - wszystko, co trzeba wiedzieć o tym wężu

Pyton tygrysi może urosnąć nawet do rekordowych 8 metrów długości. Nie jest wężem jadowitym, natomiast ma on dużo zębów. Jednak sprowokowanie go do ataku nie jest takie proste, bo trzeba go naprawdę porządnie przestraszyć. To też zależy od osobnika. Pyton żywi się przede wszystkim gryzoniami. Hodowcy karmią pytony dużymi szczurami, świnkami morskimi, królikami. Taki wąż nie pogardzi też ptakiem.

ycipk-4n3pf8

Pytony nie przepadają za otwartym terenem. Szukają miejsc, w których będą czuły się bezpieczne. Mają stosunkowo słaby wzrok, małe oczka nie pozwalają im ogarnąć całego swojego ciała i na otwartym terenie są ciągle pobudzone, poddenerwowane.

Dlatego szukają przykładowo wykopanych przez inne zwierzęta nor, pustych pni drzew. Miejsc, gdzie mogą się zwinąć i czuć nacisk tego otoczenia na swoje ciało. Wtedy czują się bezpiecznie i tam zazwyczaj przesiadują. To może być największy problem ze znalezieniem tego węża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: W białych skarpetach i z piwem w ręku. „Janusze i Grażyny” podbijają nadbałtyckie miejscowości

ycipk-4n3pf8

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4n3pf8

ycipk-4n3pf8
ycipk-4n3pf8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów