ycipk-3dky67

Putin zapowiada rozbudowę arsenału jądrowego. "Bezpieczeństwo Rosji jest zagwarantowane"

Decyzję w tej sprawie prezydent Rosji ogłosił podczas zorganizowanej na Kremlu uroczystości z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny. Putin zapowiedział również rozwój innych jednostek bojowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin twierdzi, że Rosja ma najsilniejszą armię na świecie
Władimir Putin twierdzi, że Rosja ma najsilniejszą armię na świecie (PAP, Fot: PAP/EPA)
ycipk-3dky67

- Dzisiaj z pełnym przekonaniem można powiedzieć - bezpieczeństwo Rosji jest zagwarantowane. Jeszcze bardziej będziemy wzmacniać możliwości i środki powstrzymywania przy wykorzystaniu strategicznych sił jądrowych, zapewnimy efektywny rozwój oddziałów i zgrupowań specjalnego i ogólnego przeznaczenia - oświadczył prezydent Rosji.

Władimir Putin pochwalił również przygotowanie rosyjskich żołnierzy podkreślając, że zdobywają oni doświadczenie w trakcie operacji antyterrorystycznych, między innymi w Syrii. Jak twierdzi, Rosja ma najlepiej wyszkoloną armię na świecie, która dysponuje najlepszym sprzętem i cechuje się największą gotowością bojową.

Jak ujawnili amerykańscy szpiedzy, Rosjanie pracują nad nową bronią jądrową. W ramach projektu "Kanyon" próbują skonstruować 100-megatonową torpedę nuklearną, która jest zdolna do przebycia 10 000 km. Dla porównania, moc bomby w użytej Hiroszimie była 3 tys. razy słabsza.

ycipk-3dky67

Źródło: tvp.info

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska o Antonim Macierewiczu. "Nie znam drugiego takiego przypadku"”

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3dky67

ycipk-3dky67
ycipk-3dky67