Trwa ładowanie...
d3pki4r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Putin omówił z członkami RB FR "pogorszenie" sytuacji w Donbasie

Prezydent Rosji Władimir Putin omawiał na naradzie ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa Rosji pogarszającą się sytuację w ukraińskim Donbasie - poinformował cytowany przez rosyjskie agencje rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d3pki4r

Agencje, jak podkreśla Reuters, nie piszą, czy na tej naradzie operacyjnej zapadły jakieś decyzje co do konfliktu między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. Rada Bezpieczeństwa FR jest ciałem doradczym prezydenta. W jej skład wchodzą m.in.: premier, przewodniczący obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), szef prezydenckiej administracji, kluczowi członkowie rządu i szefowie służb specjalnych.

- W trakcie narady poruszono kwestie społeczno-gospodarcze, sprawy międzynarodowe, w tym zaostrzenie się sytuacji w Donbasie w związku z niejednokrotnym naruszeniem przez siły ukraińskie zasad zawieszenia broni - powiedział Pieskow.

Siły ukraińskie zaprzeczyły, by rozpoczęły na wschodniej Ukrainie nową ofensywę, co zarzucają im separatyści. Zawarte na początku września zawieszenie broni jest systematycznie naruszane.

Sytuację pogorszyły też zorganizowane przez samozwańcze władze obwodów ługańskiego i donieckiego (czyli tzw. republik ludowych) wybory lokalnych parlamentów i szefów władz wykonawczych. Moskwa zapowiedziała, że będzie z nimi współpracować. Zachód nie uznał tych wyborów, a Kijów zapowiedział wstrzymanie dotacji dla Donbasu z budżetu państwa. Zdaniem Kijowa wybory te poważnie naruszyły ustalenia pokojowe z Mińska, podpisane przez przedstawicieli Ukrainy, OBWE i Rosji.

d3pki4r

Podziel się opinią

Share

d3pki4r

d3pki4r
Więcej tematów