Trwa ładowanie...
06-11-2014 20:55

Putin omówił z członkami RB FR "pogorszenie" sytuacji w Donbasie

Prezydent Rosji Władimir Putin omawiał na naradzie ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa Rosji pogarszającą się sytuację w ukraińskim Donbasie - poinformował cytowany przez rosyjskie agencje rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.

Putin omówił z członkami RB FR "pogorszenie" sytuacji w DonbasieŹródło: PAP/EPA, fot: Maxim Shipenkov
dsxln8g
dsxln8g

Agencje, jak podkreśla Reuters, nie piszą, czy na tej naradzie operacyjnej zapadły jakieś decyzje co do konfliktu między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. Rada Bezpieczeństwa FR jest ciałem doradczym prezydenta. W jej skład wchodzą m.in.: premier, przewodniczący obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), szef prezydenckiej administracji, kluczowi członkowie rządu i szefowie służb specjalnych.

- W trakcie narady poruszono kwestie społeczno-gospodarcze, sprawy międzynarodowe, w tym zaostrzenie się sytuacji w Donbasie w związku z niejednokrotnym naruszeniem przez siły ukraińskie zasad zawieszenia broni - powiedział Pieskow.

Siły ukraińskie zaprzeczyły, by rozpoczęły na wschodniej Ukrainie nową ofensywę, co zarzucają im separatyści. Zawarte na początku września zawieszenie broni jest systematycznie naruszane.

Sytuację pogorszyły też zorganizowane przez samozwańcze władze obwodów ługańskiego i donieckiego (czyli tzw. republik ludowych) wybory lokalnych parlamentów i szefów władz wykonawczych. Moskwa zapowiedziała, że będzie z nimi współpracować. Zachód nie uznał tych wyborów, a Kijów zapowiedział wstrzymanie dotacji dla Donbasu z budżetu państwa. Zdaniem Kijowa wybory te poważnie naruszyły ustalenia pokojowe z Mińska, podpisane przez przedstawicieli Ukrainy, OBWE i Rosji.

dsxln8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsxln8g
Więcej tematów