Trwa ładowanie...
d2fiyvp
puma

Puma Nubia pozostanie w zoo w Chorzowie

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Zawierciu puma Nubia pozostanie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Puma została odebrana wcześniejszemu właścicielowi.
Share
Puma pozostanie w chorzowskim zoo
Puma pozostanie w chorzowskim zooŹródło: Facebook
d2fiyvp

"Postanowieniem Sądu Rejonowego w Zawierciu z dnia 29 lipca 2020 r. zmieniono postanowienie tut. Sądu z dnia 25 lutego 2020 r. orzekając, że przepadek zwierzęcia pumy concolor będzie wykonany poprzez przekazanie do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie" - przekazała w piątek prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu sędzia Monika Jurek-Dziuba.

Sąd jednocześnie nakazał pozostawienie zwierzęcia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie, w którym przebywa od dnia 12 lipca 2020 r. Sędzia wyjaśniła, że orzeczenie sąd wydał na posiedzeniu niejawnym i nie przysługują od niego środki zaskarżenia.

"Orzeczenie zostało wydane w oparciu o cały zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym opinię behawioralną, świadectwo lekarsko-weterynaryjne, stanowiska Dyrektorów ZOO w Poznaniu i Chorzowie" - dodała prezes.

d2fiyvp

Pumy nie stresują odwiedziny

Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie Jolanta Kopiec do piątku rano nie otrzymała formalnego powiadomienia z sądu. Dysponowała natomiast informacją o decyzji od pełnomocnika byłego właściciela zwierzęcia. Jak mówiła, "przekazał mi, że puma może zostać u nas".

Dyrektor podkreśliła, że "jesteśmy jako ogród zoologiczni do tego zobowiązani przepisami, mamy też odpowiednie warunki. Te obecne już są zgodne z wymogami, a docelowo puma może dysponować podwójną wolierą po przenosinach panter śnieżnych do nowych pomieszczeń, co jest planowane pod koniec roku".

Kopiec poinformowała też, że Nubia czuje się dobrze. Jak większość kotów przesypia 70 proc. życia. Nie ma żadnych nieprawidłowości w jej zachowaniu. "Widać, że jest przyzwyczajona do ludzi, bo zupełnie nie stresują jej odwiedzający nasze zoo, którzy oglądają ją przez szybę" - dodała dyrektor.

Były właściciel Nubii pracuje obecnie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym jako wolontariusz. Przeszedł odpowiednie szkolenia i może kontaktować się z Nubią.

Źródło: Interia

d2fiyvp

Podziel się opinią

Share
d2fiyvp
d2fiyvp
Więcej tematów