Trwa ładowanie...

Przez Trójmiasto przejdą orszaki Trzech Króli. Możliwe utrudnienia w ruchu

• Trójmiasto świętować będzie pochód "Trzech Króli" • Po marszu zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd • Policja ostrzega: "Możliwe utrudnienia w ruchu"
Share
Przez Trójmiasto przejdą orszaki Trzech Króli. Możliwe utrudnienia w ruchu
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
disjdwx

- Chcemy wprowadzić szkołę wspólnego śpiewania przez Polaków, gdańszczan. Oczywiście, będzie chór, ale chcemy wzmocnić ich śpiew - podkreśla Adam Hlebowicz ze Stowarzyszenia SUM, które współorganizuje gdański orszak.

Tegoroczna edycja marszu rozpocznie się o godz. 11.30 przed Bazyliką Mariacką, gdzie sformowany zostanie szyk, który prowadzony przez gwiazdę zaprowadzi trzech królów do stajenki. Po drodze jednak uczestnicy Orszaku Trzech Król spotkają Króla Heroda. Gdańska ASP na chwilę stanie się jego pałacem. Następnym przystankiem będą okolice Fontanny Neptuna, gdzie rozegra się walka pomiędzy aniołami i demonami. Ostatnim przystankiem będzie Brama Zielona, gdzie zaplanowano oddanie pokłonu Świętej Rodzinie, co zakończy paradę. Następnie planowany jest koncert kolęd i pastorałek.

- W związku z tym wydarzeniem należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym, łącznie z czasowym zamknięciem ulic. W godz. 11.00 - 12.20 ul. Piwna i Tkacka zostaną wyłączone z ruchu pojazdów. Policjanci po przejściu parady będą otwierać zamknięte ulice. Apelujemy do kierowców, żeby w miarę możliwości omijali ten rejon Gdańska i korzystali z objazdów - informuje Wirtualną Polskę podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Podobne uroczystości planowane są w Gdyni. Tam orszak rozpocznie swój przemarsz o godz. 12.15 przed Kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jak co roku pokona trasę wiodącą ulicami Świętojańską, Partyzantów oraz Bema.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

disjdwx

Podziel się opinią

Share
disjdwx
disjdwx
Więcej tematów