Trwa ładowanie...
d30qbas

Przegrał mandat dwoma głosami. Chce powtórzenia wyborów

Prawdopodobne jest powtórzenie wyborów do rady miejskiej w jednym z okręgów w Oławie (woj. dolnośląskie). Protest złożył do sądu kandydat, który przegrał mandat dwoma głosami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie PKW
Członkowie PKW (PAP, Fot: Marcin Obara)
d30qbas

Mieczysław Koprowski kandydował do rady miejskiej Oławy z komitetu "Nowa Lepsza Oława" z 14. okręgu, obejmującego pięć oławskich ulic. Mandat z tego okręgu otrzymał zgodnie z zasadą jednomandatowych okręgów wyborczych kandydat, który uzyskał w nim najwyższą ilość głosów. Koprowski zajął drugie miejsce, a wyprzedził go - różnicą dwóch głosów - kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Mikosiak.

Koprowski złożył jednak protest - według protokołu komisji trzej głosujący otrzymali karty do głosowania do rady miejskiej z kandydatami z innego okręgu, a fakt ten może mieć wpływ na to, kto ostatecznie wygrał w okręgu 14. Problem może wynikać z tego, że głosujący z okręgu 13. i 14. oddawali swoje głosy w jednym lokalu - Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 25.

Protest Koprowskiego wpłynął do wrocławskiego sądu 18 listopada - ten ma na jego rozpatrzenie miesiąc. Jeśli sąd uzna słuszność protestu - wybory do rady miejskiej w okręgu 14. w Oławie zostaną powtórzone.

Mieczysław Koprowski ubiegał się również o fotel burmistrza Oławy. Uzyskał jednak czwarty wynik.

d30qbas

Podziel się opinią

Share
d30qbas
d30qbas
Więcej tematów