Trwa ładowanie...
d49k9f4
31-07-2015 22:50

Protest imigrantów w Czechach. Policja użyła gazu łzawiącego

Czeska policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących imigrantów oczekujących na deportację, którzy próbowali uciec z zamkniętego ośrodka w miejscowości Biela pod Bezdiezem w kraju (województwie) środkowoczeskim.

Share
d49k9f4

W obozie bunt podniosło około 100 migrantów. Na miejsce wysłano specjalne siły porządkowe, gdyż protest był znacznie intensywniejszy niż w przeddzień - powiedziała przedstawicielka policji Katerina Rendlova.

Poinformowała, że imigranci oczekujący na deportację do krajów, przez które weszli do strefy Schengen, pochodzą z Afganistanu, Pakistanu i Iraku. Próbowali zbiec z ośrodka, w którym podczas protestu zniszczyli część sprzętu.

- Po bezskutecznych apelach o spokój wygłoszonych po angielsku i arabsku policja uciekła się do innych środków, w tym do kajdanków i gazu łzawiącego - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że w piątek w całych Czechach policja zatrzymała ok. 120 nielegalnych imigrantów.

Minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec powiedział, że imigranci z miejscowości Biela być może widzieli w telewizji, co się dzieje w Calais we Francji.

d49k9f4

- Muszą respektować prawo Republiki Czeskiej - podkreślił minister. Według niego imigranci żądali, by ich zwolnić, aby mogli udać się w dalszą drogę - do Niemiec.

Z sondażu instytutu Sanep opublikowanego w piątek wynika, że 70,8 proc. Czechów niechętnie odnosi się do przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Praga zobowiązała się w ramach planów UE do przyjęcia 1500 imigrantów do roku 2017.

d49k9f4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49k9f4
Więcej tematów