Trwa ładowanie...
d2i2xlj

Prokuratura publikuje skan protokołu z przesłuchania Birgfellnera. Jest na nim podpis biznesmena

Warszawska Prokuratura Okręgowa opublikowała skan protokołu z przesłuchania Austriaka, do którego doszło 13 lutego. Wbrew pierwotnym informacjom widnieje na nim podpis Geralda Birgfellnera i jego pełnomocników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura opublikowała skan protokołu z przesłuchania Geralda Birgfellnera
Prokuratura opublikowała skan protokołu z przesłuchania Geralda Birgfellnera (East News, Fot: Jacek Domiński)
d2i2xlj

Komunikat prokuratury odnosi się do materiału "Gazety Wyborczej", opublikowanego również na stronie internetowej portalu. Mecenasi Geralda Birgfellnera mieli zwrócić się o ochronę dyplomatyczną oraz złożyć wniosek o dopuszczenie do przesłuchań obserwatora ambasady Austrii.

Według pełnomocników biznesmena, na których powołała się "GW", podczas przesłuchania 13 lutego "miało zrobić się nieprzyjemnie". Protokół rozmowy miał być "nieścisły". Po wielogodzinnym sporze adwokaci Birgfellnera mieli zdecydować się go nie podpisywać. Wątpliwości miała również budzić obecność innej tłumaczki niż podczas przesłuchania z 11 lutego.

d2i2xlj

Prokuratura Okręgowa w Warszawie opublikowała skan ostatniej strony protokołu z przesłuchania Austriaka. Widać na nim zarówno podpis biznesmena, jak i jego pełnomocników. "Strony nie zgłosiły żadnych uwag co do treści protokołu. Oznacza to, że zgodziły się z treścią i przebiegiem czynności" - czytamy w stanowisku prokuratury.

warszawa.po.gov.pl
Podziel się

Birgfellner to niedoszły wykonawca budowy dwóch wieżowców w Warszawie przez powiązaną z PiS-em spółkę Srebrna. Stenogramy z rozmów, znane jako Taśmy Kaczyńskiego, opublikowała "Gazeta Wyborcza". Po ujawnieniu nagrań prezes Prawa i Sprawiedliwości wycofał się z pomysłu i stwierdził, że austriacki biznesmen nie zapłacił mu za dotąd wykonane prace.

Zobacz także: "Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

d2i2xlj

Źródło: warszawa.po.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2i2xlj

d2i2xlj
d2i2xlj
Więcej tematów