Trwa ładowanie...
dumzun0

Prognoza pogody. Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury, ale tylko na chwilę

Prognoza pogody nastraja optymistycznie. Po wtorkowym armagedonie można się cieszyć z każdego promienia słońca. Synoptycy zapowiadają, że będzie lepiej. Już w piątek temperatury wzrosną. W sobotę znów zrobi się na chwilę prawdziwa wiosna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na sobotę zapowiada się wyśmienicie
Prognoza pogody na sobotę zapowiada się wyśmienicie (WXCharts)
dumzun0

Nie ma co ukrywać. Pogoda we wtorek dała popalić mieszkańcom Polski wschodniej i centralnej. Między innymi nad stolicą w godzinach popołudniowych przeszła prawdziwa burza śnieżna.

Białe krajobrazy pojawiły się w wielu miejscach naszego kraju. To efekt przechodzenia płytkiego niżu wraz z frontem atmosferycznym. Ruchy wirowe, zwiększona różnica ciśnienia oraz podwyższone wartości konwekcyjne doprowadziły do rozbudowy chmur burzowych, z których mocniej padało i grzmiało.

Polacy na własnej skórze mogli doświadczyć m.in opadu krupy śnieżnej, która często jest mylona z gradem.

dumzun0

Po przejściu niżu niebo natychmiast się wypogodziło, co zaowocowało szybką radiacją, czyli wypromieniowaniem ciepła z dolnej warstwy troposfery.

Prognoza pogody na środę. Minusowe temperatury

W środę o poranku w Suwałkach notowano –5 stopni, na Kasprowym –13 stopni a na Śnieżce –7,5 stopnia - pisze dla Wirtualnej Polski bloger pogodowy Jarosław Turała.

dumzun0

Dzisiaj w zachodniej i północnej Polsce pogodę kształtować będzie płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Norweskiego i tutaj oddziaływać będzie strefa frontu atmosferycznego. Natomiast na południu, w centrum i na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ klina wyżowego związanego z pogodnym wyżem znad Atlantyku.

Z północnego-zachodu nadal napływać będą chłodniejsze masy powietrza.

Pogodny, słoneczny i bez opadów dzień zapowiada się na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

Natomiast po pogodnym poranku, w ciągu dnia na północnym-zachodzie i zachodzie Polski (od Zachodniopomorskiego i Pomorskiego przez Lubuskie po zachodnią część Kujaw, Wielkopolski i Dolnego Śląska), a po południu także na północnym-wschodzie kraju (na Warmii, Mazurach, Podlasiu i na północy Mazowsza) oraz w pozostałej części Kujaw, Wielkopolski i Dolnego Śląska będzie się mocniej chmurzyć i tutaj od czasu do czasu popada słaby deszcz.

dumzun0

Po południu na Mazurach i na Podlasiu oprócz opadów deszczu spodziewane są również opady deszczu ze śniegiem.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w ciągu dnia termometry wskażą od (+5) – (+7) st. C na północy i wschodzie do (+8) – (+11) st. C na zachodzie, w centrum i na południu kraju.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zmiana w pogodzie

Sytuacja na lepszą zacznie się zmieniać już w czwartek. Ośrodek wyżowy zacznie przesuwać się w naszym kierunku.

dumzun0

W piątek i w sobotę przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad zachodniej i południowej Europy i temperatura w całym kraju wzrośnie.

WXCharts

Niestety, w niedzielę pojawi się kolejny niż i front atmosferycznym, który przyniesie chmury oraz opady deszczu, a od północnego-zachodu kraju zacznie się ponownie ochładzać i na północnym-zachodzie temperatura już spadnie poniżej 10 stopni. Na pozostałym obszarze będzie jeszcze ciepło do 15 – 18 kresek.

Nie jest wykluczone, że na południowym-zachodzie Polski, te wartości zostaną przekroczone. Do tego powinno być sporo słońca z zachmurzeniem małym i umiarkowanym.

dumzun0

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Lech Wałęsa o LGBT. Janina Ochojska odpowiada

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

dumzun0

Podziel się opinią

Share

dumzun0

dumzun0
Więcej tematów