Trwa ładowanie...

Prognoza pogody. Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury, ale tylko na chwilę

Prognoza pogody nastraja optymistycznie. Po wtorkowym armagedonie można się cieszyć z każdego promienia słońca. Synoptycy zapowiadają, że będzie lepiej. Już w piątek temperatury wzrosną. W sobotę znów zrobi się na chwilę prawdziwa wiosna.

Share
Prognoza pogody. Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury, ale tylko na chwilę
Źródło: WXCharts
d1gvy7j

Nie ma co ukrywać. Pogoda we wtorek dała popalić mieszkańcom Polski wschodniej i centralnej. Między innymi nad stolicą w godzinach popołudniowych przeszła prawdziwa burza śnieżna.

Białe krajobrazy pojawiły się w wielu miejscach naszego kraju. To efekt przechodzenia płytkiego niżu wraz z frontem atmosferycznym. Ruchy wirowe, zwiększona różnica ciśnienia oraz podwyższone wartości konwekcyjne doprowadziły do rozbudowy chmur burzowych, z których mocniej padało i grzmiało.

d1gvy7j

Polacy na własnej skórze mogli doświadczyć m.in opadu krupy śnieżnej, która często jest mylona z gradem.

Po przejściu niżu niebo natychmiast się wypogodziło, co zaowocowało szybką radiacją, czyli wypromieniowaniem ciepła z dolnej warstwy troposfery.

Prognoza pogody na środę. Minusowe temperatury

W środę o poranku w Suwałkach notowano –5 stopni, na Kasprowym –13 stopni a na Śnieżce –7,5 stopnia - pisze dla Wirtualnej Polski bloger pogodowy Jarosław Turała.

d1gvy7j

Dzisiaj w zachodniej i północnej Polsce pogodę kształtować będzie płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Norweskiego i tutaj oddziaływać będzie strefa frontu atmosferycznego. Natomiast na południu, w centrum i na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ klina wyżowego związanego z pogodnym wyżem znad Atlantyku.

Z północnego-zachodu nadal napływać będą chłodniejsze masy powietrza.

Pogodny, słoneczny i bez opadów dzień zapowiada się na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

Natomiast po pogodnym poranku, w ciągu dnia na północnym-zachodzie i zachodzie Polski (od Zachodniopomorskiego i Pomorskiego przez Lubuskie po zachodnią część Kujaw, Wielkopolski i Dolnego Śląska), a po południu także na północnym-wschodzie kraju (na Warmii, Mazurach, Podlasiu i na północy Mazowsza) oraz w pozostałej części Kujaw, Wielkopolski i Dolnego Śląska będzie się mocniej chmurzyć i tutaj od czasu do czasu popada słaby deszcz.

d1gvy7j

Po południu na Mazurach i na Podlasiu oprócz opadów deszczu spodziewane są również opady deszczu ze śniegiem.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, w ciągu dnia termometry wskażą od (+5) – (+7) st. C na północy i wschodzie do (+8) – (+11) st. C na zachodzie, w centrum i na południu kraju.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zmiana w pogodzie

Sytuacja na lepszą zacznie się zmieniać już w czwartek. Ośrodek wyżowy zacznie przesuwać się w naszym kierunku.

d1gvy7j

W piątek i w sobotę przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad zachodniej i południowej Europy i temperatura w całym kraju wzrośnie.

WXCharts
Źródło: WXCharts

Niestety, w niedzielę pojawi się kolejny niż i front atmosferycznym, który przyniesie chmury oraz opady deszczu, a od północnego-zachodu kraju zacznie się ponownie ochładzać i na północnym-zachodzie temperatura już spadnie poniżej 10 stopni. Na pozostałym obszarze będzie jeszcze ciepło do 15 – 18 kresek.

Nie jest wykluczone, że na południowym-zachodzie Polski, te wartości zostaną przekroczone. Do tego powinno być sporo słońca z zachmurzeniem małym i umiarkowanym.

d1gvy7j

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Lech Wałęsa o LGBT. Janina Ochojska odpowiada

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d1gvy7j

Podziel się opinią

Share
d1gvy7j
d1gvy7j
Więcej tematów