Trwa ładowanie...
d3n93js

Prof. Andrzej Kochański nowym krajowym konsultantem ds. genetyki. Zaskakująca decyzja ministra

Prof. Andrzej Kochański został nowym Krajowym Konsultantem ds. Genetyki Klinicznej. To m.in. ekspert Episkopatu ds. bioetycznych. Wsławił się wypowiedziami straszącymi rodziców decydujących się na in vitro upośledzeniem umysłowym ich dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Andrzej Kochański
Prof. Andrzej Kochański (East News, Fot: Andrzej Hulimka)
d3n93js

"Polityka" informuje, że prof. Andrzej Kochański zastąpił na stanowisku Krajowego Konsultanta ds. Genetyki Klinicznej odwołaną z funkcji prof. Marię Sąsiadek.

W ocenie tygodnika, "trudno zrozumieć decyzję ministra zdrowia, który obsadza w roli doradcy w jednej z najbardziej wrażliwych dziedzin medycznych naukowca o tak jednoznacznych poglądach". W 2013 r. prof. Kochański straszył, że zapłodnienie in vitro grozi autyzmem i upośledzeniami.

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie, gdzie zatrudniony jest prof. Kochański, nie raz odcinał się od wypowiedzi profesora, argumentując, że nie zajmuje się on akurat osobiście badaniami w tym zakresie - przypomina "Polityka".

Wybór nowego konsultanta wywołał spore poruszenie w gronie polskich genetyków. Wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy Zarząd Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w ogóle został o tej zmianie poinformowany i czy konsultował przedstawioną kandydaturę.

Źródło: "Polityka"

d3n93js

Podziel się opinią

Share
d3n93js
d3n93js