Trwa ładowanie...

Prof. Andrzej Kochański nowym krajowym konsultantem ds. genetyki. Zaskakująca decyzja ministra

Prof. Andrzej Kochański został nowym Krajowym Konsultantem ds. Genetyki Klinicznej. To m.in. ekspert Episkopatu ds. bioetycznych. Wsławił się wypowiedziami straszącymi rodziców decydujących się na in vitro upośledzeniem umysłowym ich dzieci.


Share
Prof. Andrzej Kochański nowym krajowym konsultantem ds. genetyki. Zaskakująca decyzja ministraŹródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d4gp9cy

"Polityka" informuje, że prof. Andrzej Kochański zastąpił na stanowisku Krajowego Konsultanta ds. Genetyki Klinicznej odwołaną z funkcji prof. Marię Sąsiadek.

W ocenie tygodnika, "trudno zrozumieć decyzję ministra zdrowia, który obsadza w roli doradcy w jednej z najbardziej wrażliwych dziedzin medycznych naukowca o tak jednoznacznych poglądach". W 2013 r. prof. Kochański straszył, że zapłodnienie in vitro grozi autyzmem i upośledzeniami.

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie, gdzie zatrudniony jest prof. Kochański, nie raz odcinał się od wypowiedzi profesora, argumentując, że nie zajmuje się on akurat osobiście badaniami w tym zakresie - przypomina "Polityka".

Wybór nowego konsultanta wywołał spore poruszenie w gronie polskich genetyków. Wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy Zarząd Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w ogóle został o tej zmianie poinformowany i czy konsultował przedstawioną kandydaturę.

Źródło: "Polityka"

d4gp9cy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gp9cy
Więcej tematów