Trwa ładowanie...
d4krkt0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Problem z imigrantami w Niemczech. BKA: sześciokrotny wzrost ataków na ośrodki dla uchodźców

• Sześciokrotny wzrost ataków na ośrodki dla uchodźców w Niemczech
• W 2015 roku doszło do 173 przestępstw przeciwko obiektom służącym imigrantom
• Liczba podpaleń ośrodków w 2015 roku wzrosła z 6 do 92
• Dane podał Federalny Urząd Kryminalny BKA w Karlsruhe
• W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problem z imigrantami w Niemczech. BKA: sześciokrotny wzrost ataków na ośrodki dla uchodźców
(PAP/EPA, Fot: STEFAN PUCHNER)
d4krkt0

Liczba aktów przemocy przeciwko ośrodkom dla uchodźców w Niemczech zwiększyła się w zeszłym roku sześciokrotnie w porównaniu z rokiem 2014 - podał Federalny Urząd Kryminalny BKA w Karlsruhe. Szczególnie wzrosła liczba podpaleń - z 6 do 92.

W 2015 roku doszło do 173 przestępstw z użyciem siły skierowanych przeciwko obiektom służącym imigrantom. Rok wcześniej policja odnotowała 28 takich przypadków.

Seria ataków na schroniska, w których mieszkają imigranci, nie słabnie. Od początku roku doszło do 10 aktów przemocy przeciwko takim obiektom.

d4krkt0

Liczba wszystkich przestępstw przeciwko uchodźcom wzrosła pięciokrotnie - ze 199 do 1005. Przeważająca większość tych czynów (901) została popełniona z pobudek politycznych.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów. W 2014 było ich 200 tys.

d4krkt0

Podziel się opinią

Share

d4krkt0

d4krkt0
Więcej tematów