Trwa ładowanie...
d1kp64z

Prezydent: małżeństwo, zgodnie z konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny

Małżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny; nie sądzę by
w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu, tak żeby on nawet był interpretowany inaczej - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent: małżeństwo, zgodnie z konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny
(PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d1kp64z

Prezydent był pytany we wtorek w Telewizji Republika, czy w Polsce możliwa jest zmiana, aby wprowadzić "jakąś formę związku osób tej samej płci" i wpisać to do prawa.

- W Polsce ten problem jest jasno i wyraźnie uregulowany w konstytucji. Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Tutaj problemem jest jasna i wyraźna norma konstytucyjna - zaznaczył Andrzej Duda.

- Nie sądzę żeby była większość polityczna, która w tym zakresie zgodziłaby się na jakąkolwiek zmianę w konstytucji, która by rozwadniała ten zapis i pozwalała interpretować ten zapis, że małżeństwo to może jest jakiś inny związek - podkreślił.

d1kp64z

Dopytywany, prezydent powtórzył: "Małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny, nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu tak, żeby on nawet był interpretowany inaczej".

Zobacz także: Gowin: prezydent nie podpisuje ustaw "jak leci"

d1kp64z

Podziel się opinią

Share
d1kp64z
d1kp64z
Więcej tematów