Trwa ładowanie...
d15swar

Prezydent Andrzej Duda pożegnał na Twitterze Marię Czubaszek

• Czubaszek zmarła w czwartek w wieku 76 lat
• "Lubiłem Panią Marię" - oznajmił prezydent na Twitterze
• Wpis wywołał dyskusję w mediach społecznościowych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda pożegnał na Twitterze Marię Czubaszek
(Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Nowaczyk)
d15swar

W czwartek zmarła Maria Czubaszek - polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka. "Żal", "ja zwyczajnie lubiłem Panią Marię, tak po ludzku. Poglądy miały i mają tu drugorzędne znaczenie" - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

"W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem" - zaznaczył prezydent.

Na profilu prezydenta rozgorzała dyskusja. "Może warto, żeby Pan jeszcze raz przeanalizował jej krytykę względem Pana osoby i wiele z tego wziął sobie do serca?, "Panie Prezydencie, a co z krytyką, która nie będzie życzliwa, ale słuszna i zasadna? Czy takiej już Pan nie rozważa?" - pytali internauci. Prezydent zareagował:

I oznajmił:

Maria Czubaszek urodziła się w Warszawie 9 sierpnia 1939 r. Studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie ukończyła żadnego z tych kierunków. W 1960 r. rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia. W 1966 r. związała się z Programem III Polskiego Radia.

d15swar

Najbardziej znana była z tekstów satyrycznych prezentowanych w radiowej Trójce. Była także autorką licznych tekstów piosenek. Pisała do muzyki m.in. Andrzeja Dąbrowskiego, Janusza Komana, Henryka Majewskiego, Jacka Malinowskiego, Jerzego Miliana, Zbigniewa Namysłowskiego, Ryszarda Poznakowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

W Wirtualnej Polsce prowadziła program internetowy "Magia magla" - przegląd prasy kolorowej. Dla Wirtualnej Polski pisała również "Blog niecodzienny", w którym komentowała wydarzenia w formie dialogów z "córką swojej sąsiadki"

d15swar

Podziel się opinią

Share

d15swar

d15swar
Więcej tematów