Trwa ładowanie...
d43epth

Prawybory w Konfederacji. Jest zdecydowany faworyt

Po pierwszych 4 zjazdach w prawyborach kandydatów Konfederacji na prezydenta zdecydowanie prowadzi Krzysztof Bosak. W grudniu i styczniu odbędzie się jeszcze 12 zjazdów prawyborczych. Zwycięzcę wybiorą elektorzy 18 stycznia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konfederacja ma w Sejmie 11 posłów. Krzysztof Bosak (pierwszy z prawej) jest jednym z nich
Konfederacja ma w Sejmie 11 posłów. Krzysztof Bosak (pierwszy z prawej) jest jednym z nich (PAP)
d43epth

Po zjazdach w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku i Bydgoszczy kandydaci w prawyborach Konfederacji na prezydenta zdobyli następująca liczbę głosów: Krzysztof Bosak - 331, Artur Dziambor - 155, Grzegorz Braun - 153, Konrad Berkowicz - 91, Janusz Korwin-Mikke - 40, Paweł Skutecki - 14, Krzysztof Tołwiński - 12 i Magdalena Ziętek-Wielomska - 4.

Poparcie przekłada się na 21 głosów elektorskich dla Bosaka, 10 dla Dziambora i Brauna, 6 dla Berkowicza i 3 dla Janusza Korwin-Mikkego. Przed wyborcami jeszcze trzy weekendy prawyborcze Konfederacji. Najbliższe zjazdy odbędą się 14 grudnia w Warszawie i w Kielcach oraz 15 grudnia w Rzeszowie i Lublinie. Kolejne będą: 4 stycznia w Krakowie i Gliwicach, 5 stycznia w Opolu i Wrocławiu, 11 stycznia w Łodzi i Poznaniu oraz 12 stycznia w Zielonej Górze i Szczecinie.

d43epth

Zagłosować w prawyborach Konfederacji może każdy dorosły Polak, który zarejestruje się poprzez formularz internetowy i przekaże co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na zjazdach głosuje się osobiście po uprzednim okazaniu dowodu tożsamości i weryfikacji posiadanego czynnego prawa wyborczego.

Przypomnijmy, w październikowych wyborach parlamentarnych na Konfederację zagłosowało ponad 1,25 mln wyborców, co wystarczyło do przekroczenia progu wyborczego z wynikiem 6,4 proc. Prawicowa koalicja wprowadziła do Sejmu 11 posłów.

Zobacz też: Donald Tusk stchórzył? Poseł PiS: Kusi mnie, żeby powiedzieć coś, czego nie powinienem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43epth

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d43epth

d43epth
Więcej tematów