Trwa ładowanie...
01-10-2014 11:18

Poznański Budżet Obywatelski - ruszyło głosowanie!

Od 1 października poznaniacy poprzez głosowanie decydują, na co przeznaczyć 10 mln zł z budżetu miasta. Głosować można w specjalnych punktach ustawionych w centrum Poznania i przez internet.

Share
Poznański Budżet Obywatelski - ruszyło głosowanie!Źródło: Urząd Miasta Poznania
d3sjxv2

Mieszkańcy Poznania już po raz trzeci sami decydują o tym, które inwestycje zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego należy zrealizować. Tym razem głosować mogą nie tylko mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców oraz studenci poznańskich uczelni, ale także zameldowane w Poznaniu niepełnoletnie osoby, które ukończyły 16. rok życia (muszą jednak okazać zgodę na przetwarzanie danych osobowych poświadczone przez rodzica lub opiekuna prawnego).

Kolejną nowością jest podział projektów na karcie do głosowania na małe (o wartości do 1 mln zł) i duże (powyżej 1 mln zł). Każdy głosujący może zaznaczyć na karcie do trzech projektów małych i do trzech dużych. Zrealizowane zostaną te, które otrzymają największą liczbę głosów, a ich łączna wartość nie przekroczy 10 mln zł.

Głosowanie potrwa od 1 do 12 października. Głosować można w specjalnych niebieskich namiotach ustawionych przy pomniku Starego Marycha, na ul. Półwiejskiej przed wejściem do Starego Browaru oraz przy fontannie na placu Wolności. Namioty będą stać codziennie w godzinach od 10 do 18. Dodatkowo w weekendy staną punkty do głosowania w następujących lokalizacjach:

d3sjxv2

- w soboty, 4 i 11 października na rynku Wildeckim (przy kościele) oraz na ul. Dąbrowskiego (przy rynku Jeżyckim);

- w niedziele, 5 i 12 października na skrzyżowaniu ul. Fredry/al. Niepodległości oraz przez wejściem do palmiarni (ul. Matejki 18, park Wilsona).

W dniach 10-12 października w godz.10-18 przy okazji maratonu punkt do głosowania znajdzie się także na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Urny, do których można wrzucać karty do głosowania są także ustawione w punktach informacyjnych Urzędu Miasta.

d3sjxv2

Najwygodniejszą formą oddania głosu jest jednak wypełnienie formularza na stronie www.poznan.pl/budzetobywatelski.

Poniżej przypominamy, na jakie projekty można głosować:

PROJEKTY DUŻE

1. Zagospodarowanie terenu Szacht (Glinianek) w Dolinie Strumienia Junikowskiego 2. Wartostrada 3. Sportowy Golaj - Golęcińska Strefa Sportu i Rekreacji 4. (od)nowa pływalni przy Arenie 5. Park edukacyjno-rekreacyjny nad Jeziorem Kierskim z ogólnodostępną plażą 6. Dodatkowa wydzielona nitka ciągu rowerowego lub pieszego po północnej stronie jeziora Malta wraz z budową 5 stacji wypożyczalni Poznańskich Rowerów Miejskich. 7. Łęgi. Akcja - Reaktywacja! 8. Renowacja Areny - kontynuacja 9. Przystań nad Wartą 10. Ratowanie sieci Fortów Poznańskich (forty główne)

PROJEKTY MAŁE

1. Promocja Powstania Wielkopolskiego wśród młodzieży 2. Remont placu do nauki jazdy na rowerze 3. Założenie kilku ławek Grunwaldzie 4. Doposażenie Bulwaru Na Szelągu 5. "Nowoczesny Ogród" czyli rewitalizacja Ogrodu Jordanowskiego Nr 1 6. Budowa pierwszego w Poznaniu Parku Aktywności Fizycznej street workout do uprawiania treningu ulicznego 7. "Zdrowy Kręgosłup" Program edukacyjno-zdrowotny zapobiegania wadom postawy u dzieci i młodzieży szkolnej 8. Trener osiedlony - całoroczne, bezpłatne zajęcia sportowe na osiedlowych boiskach dla dzieci, młodzieży oraz seniorów. 9. Plac Nowakowskiego miejscem rekreacji 10. Budowa torów łuczniczych przy ul. Urbanowskiej w Poznaniu z przeznaczeniem dla Klubu Sportowego Leśnik 11. Pod dobrym dachem - program budowy wiat rowerowych przy szkołach w Poznaniu 12. Ułatwienia w dostępie do informacji dla osób niedowidzących i niewidomych w miejscach użyteczności publicznej 13. Rowerowa Trasa Grunwaldzka 14. Jeżyckie Centrum Kultury - miejsce integracji społeczności lokalnych 15.
Wypożyczalnia sprzętu wodnego 16. "Nowa Rusałka" 17. Akcja społeczna - Razem pokonamy czerniaka 18. Winogradzki Park Sportu i Rekreacji 19. Otwórz oczy - niewidomy też poznaniak 20. Winnice Poznania

d3sjxv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjxv2
d3sjxv2
Więcej tematów