Trwa ładowanie...
10-09-2014 10:28

Poznań Bike Challenge: 3,3 tys. osób będzie się ścigać na rowerach

13 września w Poznaniu odbędzie się pierwszy miejski wyścig rowerowy w Polsce. Na starcie pojawią się zarówno zawodnicy wyczynowi, jak i amatorzy, a nawet dzieci.

Poznań Bike Challenge: 3,3 tys. osób będzie się ścigać na rowerachŹródło: Surreal Name Given/wikipedia org
d25dqps
d25dqps

W miniony weekend Poznań był gospodarzem Bike Maratonu – imprezy adresowanej dla miłośników kolarstwa górskiego. W kolejny weekend po raz pierwszy odbędą się zawody w kolarstwie szosowym.

- Poznań Bike Challenge to nowość, ale widać coraz więcej osób trenujących tę dyscyplinę sportu, dlatego w zawodach będą mogli wystartować zarówno zawodowcy, jak i amatorzy oraz dzieci – wyjaśnia Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, który sam zamierza wystartować jako uczestnik.

Zawody odbędą się w trzech odsłonach. Najmłodsi będą mieli do pokonania 6-kilometrową pętlę wokół jeziora Malta. Amatorzy i rodziny będą mogli spróbować swoich sił na trasie 15-kilometrowej przebiegającej przez ulice Baraniaka, Jana Pawła II, Królowej Jadwigi, al. Niepodległości, Solną, Estkowskiego i rondo Śródka, by zakończyć wyścig z powrotem na ul. Baraniaka.

Najwytrwalsi zawodnicy zmierzą się na dystansie 100-kilometrowym, który pokrywa się z 15-kilometrową pętlą miejską, ale przy rondzie Śródka uczestnicy skręcą w kierunku Pobiedzisk i dalej pojadą przez Lednogórę, Kiszkowo, Wronczyn, Tuczno i Wierzonkę. Meta będzie znajdować się na ulicy Baraniaka w Poznaniu. Do rywalizacji na tym dystansie zgłosiło się ponad 2100 osób, wśród nich zawodnicy z Niemiec, Szwecji, Chin i Tajwanu.

d25dqps

- Zawodnicy będą startowali do wyścigu ze specjalnych sektorów, po 250 osób w każdej grupie – wyjaśnia Mateusz Klawiter, współorganizator zawodów, a prywatnie uczestnik triathlonów i wyścigów kolarskich. – Każdy uczestnik został przydzielony do określonej grupy w zależności od deklarowanego tempa jazdy i rodzaju roweru. Chodzi o to, by najszybsi zawodnicy pojechali przodem i nie byli blokowani przez pozostałych.

Łącznie we wszystkich wyścigach weźmie udział prawie 3300 osób.

Zawody oznaczają szereg utrudnień w ruchu już od godz. 8, czyli od startu pierwszych zawodników.

- Ruch będzie spowolniony, ale możliwy we wszystkich kierunkach, ponieważ na potrzeby zawodów chcemy zamykać tylko po jednym pasie jezdni – wyjaśnia Wojciech Bąbała, koordynator służb porządkowych.

Impreza potrwa do około godz. 17.

d25dqps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25dqps
Więcej tematów