Trwa ładowanie...
d3hb1mf
TVP

Pożar mieszkania w Nowej Hucie. Zginęła 53-latka. Policja zatrzymała podpalacza

Na zlecenie kolegów miał podpalić jedno z mieszkań w Krakowie, ale pomylił drzwi i w ogniu zginęła przypadkowa kobieta. Teraz nastolatek trafił do aresztu, gdzie czeka na proces.
Share
Pożar mieszkania w Nowej Hucie. Zginęła 53-latka. Policja zatrzymała podpalacza
Źródło: Policja
d3hb1mf

Tragedia rozegrała się w sobotę w nocy, gdy w jednym z bloków na terenie Nowej Huty ogień zajął mieszkanie na czwartym piętrze. W środku uwięziona była pięcioosobowa rodzina.

Na miejscu natychmiast pojawiła się policja oraz straż pożarna, która w ciężkich warunkach ratowała uwięzione osoby. Ciemność, silne zadymienie i rozprzestrzeniające się płomienie utrudniały akcję ratowniczą. Z płonącego mieszkania udało się wyprowadzić cztery osoby, w tym 9-miesięczne dziecko. Niestety, 53-letnia właścicielka mieszkania zaczadziła się i zmarła.

Policja szybko wpadła na trop sprawców. Była to grupa młodych osób, które często spożywały w tym miejscu alkohol i zachowywały się głośno. Tego dnia było podobnie. Gdy jedna z mieszkanek bloków zwróciła im uwagę - postanowili się zemścić. Całą szóstkę, w tym podpalacza, zatrzymano tego samego dnia. Decyzją sądu trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

d3hb1mf

Podziel się opinią

Share
d3hb1mf
d3hb1mf
Więcej tematów