Trwa ładowanie...

Powstanie tunel dla rowerzystów łączący dwie dzielnice

Koncepcja jest wynikiem konsultacji społecznych

Powstanie tunel dla rowerzystów łączący dwie dzielnice
d488h5x
d488h5x

Dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów na Ursynowie i Mokotowie. Obie dzielnice połączy wygodne przejście i przejazd pod ul. Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego, o co zabiegali mieszkańcy obu dzielnic. Do potrzeb niezmotoryzowanych dostosowany zostanie cały węzeł Wyścigi - poinformował pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski.

Wczoraj otrzymał od władz Mokotowa koncepcję budowy przejazdu. Na jej podstawie w tym roku powstanie szczegółowa dokumentacja. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych i wyremontowanych 5 km dróg dla rowerów oraz chodniki. Całość ma zostać zrealizowana na początku przyszłego roku.

Za unijne pieniądze

Węzeł stanowi prawdziwą barierę dla pieszych i rowerzystów. Najkrótsze przejście wiedzie pod ul. Puławską, nieformalną ścieżką wzdłuż potoku Służewieckiego. Nieoświetlone i niebezpieczne przejście zostanie w przyszłym roku przebudowane, tak by powstała w nim osobna droga dla pieszych i rowerzystów. Koncepcja jej utworzenia została opracowana na zlecenie Urzędu Dzielnicy Mokotów i jest wynikiem konsultacji społecznych.

W planach jest budowa chodnika po północnej stronie potoku i drogi dla rowerów po południowej. Dodatkowo pojawi się oświetlenie i sygnalizacja alarmowa, ostrzegająca przed zbyt wysokim poziomem wody w potoku.

d488h5x

Dodatkowo, na potrzeby pieszych i rowerzystów dostosowany zostanie cały węzeł Wyścigi. Podziemne przejście dla pieszych pod ul. Puławską zyska wygodne pochylnie po obydwu stronach, pozwalające łatwo wjechać i zjechać do tunelu. Powstanie również dodatkowa rampa dla rowerów umożliwiająca wjazd na kładkę nad ul. Rzymowskiego.

ZDM informuje też, że będzie się ubiegał o dofinansowanie znacznej części prac z funduszy Unii Europejskiej.

d488h5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d488h5x
Więcej tematów