Trwa ładowanie...

Powstanie spot promujący Poznański Budżet Obywatelski

W środę i czwartek w Poznaniu będą nagrywane zdjęcia do spotu promującego tegoroczny Poznański Budżet Obywatelski.

Share
Powstanie spot promujący Poznański Budżet Obywatelski
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d1o3bf9

Wkrótce poznaniacy już po raz trzeci sami zdecydują, na jakie cele należy przeznaczyć 10 mln zł z budżetu miasta. Poznański Budżet Obywatelski cieszy się coraz większą popularnością, ale władze miasta chcą zachęcić do udziału w głosowaniu jeszcze większą liczbę mieszkańców.

W tym roku PBO ma promować m.in. spot reklamowy, którego przewodnim elementem będzie niebieska piłka z napisem "Głosuję". Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, nie jest to element przypadkowy, ponieważ już starożytni Egipcjanie wierzyli, że kształt kuli wysyła przyjazne dla człowieka fale. Powstała wewnątrz kuli siła uruchamia energię potrzebną do życia.

d1o3bf9

- Chcemy, by taka energia społeczna, aktywność i zaangażowanie wyzwoliły się właśnie przy okazji głosowania nad projektami mieszkańców zgłoszonymi do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. - W ubiegłym roku mieliśmy prawie 90 tys. głosów. Tegoroczne projekty zgłoszone do konsultacji są również warte tylu głosów - dodaje.

Zdjęcia do spotu będą nagrywane w środę na placu Wolności, a w czwartek na ul. Półwiejskiej przy Starym Browarze. Władze miasta zachęcają wszystkich poznaniaków do przyjścia i zagrania w spocie. Wiadomo, że w nagraniu będzie chodziło o przekazywanie sobie wspomnianej niebieskiej piłki i "dzielenie się energią". Zarówno w środę jak i czwartek zdjęcia będą nagrywane w godzinach od 16:00 do 18:00.

d1o3bf9

Podziel się opinią

Share
d1o3bf9
d1o3bf9
Więcej tematów