Trwa ładowanie...
d204kc9

Powstaną "budki dla książek". Tak zadecydowali mieszkańcy Ugorka i Olszy II

W ramach pilotażowego programu Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II ma powstać specjalna budka z książkami, gdzie będzie można bezpłatnie wypożyczać książki. Biblioteczki mają powstać najwcześniej w przyszłym roku.
Share
Powstaną "budki dla książek". Tak zadecydowali mieszkańcy Ugorka i Olszy II
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d204kc9

Pomysł na "budki dla książek" powstał podczas konsultacji mieszkańców i studentów architektury Politechniki Krakowskiej. Przyszli projektanci mieli za zadanie opracować koncepcję miejsca, gdzie można bezpłatnie sięgać po najlepsze książkowe pozycje.

- Mnogość i różnorodność propozycji będących efektem tych warsztatów spowodowały, że niezbędne stało się przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami osiedla, dla których ten projekt powstaje i którzy będą z niego korzystać, by wybrane zostało rozwiązanie najlepiej spełniające ich oczekiwania - przekazują urzędnicy z krakowskiego magistratu.

Po wspólnych konsultacjach, przyjdzie czas na realizację. Jak mówią autorzy koncepcji, specjalne budki mogą powstać dopiero w przyszłym roku i będą miały za zadanie zaktywizować mieszkańców Ugorka i Olszy II.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d204kc9

Podziel się opinią

Share
d204kc9
d204kc9
Więcej tematów