Trwa ładowanie...
d5j48go

Poważne zmiany w Gdyni w związku z festiwalem filmowym

W Gdyni 14 września rusza 40. Festiwal Filmowy. Poza przyjazdem gwiazd kina i zaplanowanymi projekcjami mieszkańcy zmagają się od środy z poważnymi zmianami w organizacji ruchu. Wszystko, aby ułatwić dojazd do miejsc festiwalowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważne zmiany w Gdyni w związku z festiwalem filmowym
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d5j48go

Mieszkańcy miasta pierwsze niedogodności odczują już w środę, jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu. Na odcinku Armii Krajowej od ul. Świętojańskiej do ul. Zawiszy Czarnego obowiązywać będzie obustronny, całkowity zakaz zatrzymywania się.

Większość utrudnień pojawi się dopiero wraz z weekendem i rozpoczęciem festiwalu. Od 12 do 20 września zamknięta dla pojazdów zostanie ul. Danuty Badaszkowej. Ruch zostanie skierowany ulicami Zawiszy Czarnego i Armii Krajowej między parkingiem a Teatrem Muzycznym

W najbliższy poniedziałek podczas gali otwierającej festiwal zamknięty zostanie dostęp pojazdów do odcinka ulicy Armii Krajowej pomiędzy ul. Świętojańską a Karola Olgierda Borchardta. Możliwy będzie jedynie wyjazd poprzez Armii Krajowej z ulicy Józefa Wybickiego.

d5j48go

Największe utrudnienia pojawią się jednak 19 września – w czasie rozdania nagród. Zamknięte dla ruchu wówczas będą od 14.00 do 20.30 ul. Armii Krajowej (od ul. Świętojańskiej do Zawiszy Czarnego) oraz cała ul. Zawiszy Czarnego oraz Karola Olgierda Borchardta.

Gdynia jest od 40 lat miejscem spotkań artystów i koserów filmowych. W ramach festiwalu przedstawiane są najlepsze polskie filmy fabularne, powstałe w ciągu roku od poprzedniego festiwalu. Główną nagrodą festiwalu są „Złote Lwy”

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d5j48go

Podziel się opinią

Share
d5j48go
d5j48go
Więcej tematów