Trwa ładowanie...
d28hvlq

Poseł Wojciech Penkalski z Twojego Ruchu kolejny raz zatrzymany przez policję

Policjanci drogówki z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali posła Wojciecha Penkalskiego (Twój Ruch) za przekroczenie prędkości i rozmawianie przez telefon w czasie jazdy. Poseł nie miał też przy sobie OC. Nie dostał mandatu, bo policjanci go rozpoznali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Penkalski
Wojciech Penkalski (newspix.pl, Fot: Jacek Herok)
d28hvlq

Rzeczniczka prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic poinformowała, że Penkalski został zatrzymany przez patrol drogówki we wsi Zagony w powiecie Lidzbark Warmiński w środę przed godz. 16.

- W terenie zabudowanym poseł jechał 89 km na godz., a w tym miejscu było ograniczenie do 50 km. Poza tym w czasie jazdy rozmawiał przez telefon - poinformowała Fic. Dodała, że gdy policjant przystąpił do kontroli drogowej okazało się, że Penkalski nie ma przy sobie obowiązkowej polisy OC.

- Policjant chciał ukarać kierowcę mandatem, kierowca się nie sprzeciwiał, nie pokazał legitymacji poselskiej. Jednak w czasie wykonywania czynności drugi z policjantów z tego patrolu rozpoznał posła Penkalskiego, bo już wcześniej zatrzymywał go do kontroli drogowej- podkreśliła Fic. Przyznała, że z tego powodu policjanci odstąpili od wypisania mandatu, ponieważ - jak dodała - byłby on nieważny z mocy prawa.

d28hvlq

Fic zapowiedziała, że o tym zdarzeniu za pośrednictwem Komendy Głównej zostanie poinformowana marszałek sejmu.

Penkalski już kilkakrotnie był zatrzymywany przez warmińsko-mazurską drogówkę. Ostatnio, w połowie stycznia, także policjanci z Lidzbarka Warmińskiego próbowali go zatrzymać za przekroczenie prędkości. Policja podawała, że początkowo poseł nie zatrzymał się do kontroli, a interweniującemu policjantowi groził zwolnieniem z pracy. Poseł podawał wówczas, że nie zauważył ograniczenia prędkości i zaprzeczał, by uciekał przed policją.

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów