Trwa ładowanie...
20-07-2015 09:44

Ponad 500 interwencji strażaków w związku z burzami i silnym wiatrem w Małopolsce

527 razy interweniowali w Małopolsce strażacy po nawałnicach, które w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszły nad regionem. Zerwanych zostało 14 dachów, a 56 kolejnych uszkodzonych, dwie osoby zostały poszkodowane w pożarach - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Ponad 500 interwencji strażaków w związku z burzami i silnym wiatrem w MałopolsceŹródło: WP.PL, fot: Daniel Piasecki
duu11jv
duu11jv

Najwięcej pracy strażacy mieli w nocy w powiatach krakowskim, chrzanowskim, olkuskim i miechowskim. Działania dotyczyły głównie usuwania połamanych gałęzi, które zagrażały bezpieczeństwu. W sumie w interwencjach uczestniczyło 1,7 tys. strażaków.

W miejscowości Mniszów w pow. proszowickim najprawdopodobniej od uderzenia pioruna zapaliła się instalacja elektryczna domu. Pożar od pioruna nastąpił także w Osieku w pow. olkuskim. W oby tych zdarzeniach poszkodowane zostały dwie kobiety, które podtruły się dymem.

W Chechle w powiecie olkuskim dach zerwany z budynku gospodarczego uszkodził budynek sąsiedni, dwa ogrodzenia i słup energetyczny.

Strażacy spodziewają się, że liczba interwencji będzie jeszcze rosła, bo w świetle dziennym odsłonięte zostaną kolejne zniszczenia.

duu11jv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duu11jv
Więcej tematów