Trwa ładowanie...
dsoy02z
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 500 interwencji strażaków w związku z burzami i silnym wiatrem w Małopolsce

527 razy interweniowali w Małopolsce strażacy po nawałnicach, które w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszły nad regionem. Zerwanych zostało 14 dachów, a 56 kolejnych uszkodzonych, dwie osoby zostały poszkodowane w pożarach - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 500 interwencji strażaków w związku z burzami i silnym wiatrem w Małopolsce
(WP.PL, Fot: Daniel Piasecki)
dsoy02z

Najwięcej pracy strażacy mieli w nocy w powiatach krakowskim, chrzanowskim, olkuskim i miechowskim. Działania dotyczyły głównie usuwania połamanych gałęzi, które zagrażały bezpieczeństwu. W sumie w interwencjach uczestniczyło 1,7 tys. strażaków.

W miejscowości Mniszów w pow. proszowickim najprawdopodobniej od uderzenia pioruna zapaliła się instalacja elektryczna domu. Pożar od pioruna nastąpił także w Osieku w pow. olkuskim. W oby tych zdarzeniach poszkodowane zostały dwie kobiety, które podtruły się dymem.

W Chechle w powiecie olkuskim dach zerwany z budynku gospodarczego uszkodził budynek sąsiedni, dwa ogrodzenia i słup energetyczny.

Strażacy spodziewają się, że liczba interwencji będzie jeszcze rosła, bo w świetle dziennym odsłonięte zostaną kolejne zniszczenia.

dsoy02z

Podziel się opinią

Share

dsoy02z

dsoy02z
Więcej tematów