Trwa ładowanie...
dtqxf34

Polska w ruinie? "Dotacje poszły na atrapę rozwoju"

– Zastanawiam się, czy Grecja jest w ruinie? Ktoś powie, że to piękny kraj, nabudowali różnych rzeczy. Ale wiemy, jaka jest tego kraju sytuacja finansowa. A polska sytuacja jest zbliżona – powiedział w programie "Bez retuszu", w TVP Info publicysta Rafał Ziemkiewicz. Goście Marka Czyża zastanawiali się, czy Polska jest w ruinie, czy też jest oazą rozwoju.
Share
dtqxf34

Zdania o sytuacji w Polsce były mocno podzielone. Negatywny obraz kraju rysował redaktor Ziemkiewicz. – W ciągu ostatnich siedmiu lat ogromna ilość pieniędzy weszła do Polski, m.in. w postaci dotacji unijnych. Przeznaczyliśmy to na budownictwo, na wylewanie betonu, na poprawę jakości życia, na swego rodzaju atrapę rozwoju – wskazywał. – I ta atrapa rozwoju jest atrakcyjna, żyje się lepiej, ale z bilionem długu – dodał.

Europoseł PiS Józef Wojciechowski zwrócił z kolei uwagę, że określenie „Polska w ruinie”, które pojawiło się w ostatniej kampanii prezydenckiej, nie było wcale najgorsze. – Ruina to jest coś, co można i trzeba odbudować. Diagnoza o ruinie nie była najostrzejsza. Przecież była też inna diagnoza, że Polska to "kamieni kupa" i że "państwo działa teoretycznie" – przypominał. – Polska się jednak rozwija, pomimo złych rządów, bo Polacy ciężko pracują – dodał.

dtqxf34

Podziel się opinią

Share
dtqxf34
dtqxf34
Więcej tematów