Trwa ładowanie...
detf3fz
IAR

Polscy turyści utknęli na Teneryfie

Nadal nie ma decyzji w sprawie wylotu około 200 Polaków z hiszpańskiej Teneryfy. Wczasowicze od czwartkowego wieczoru czekają na naprawienie usterki samolotu, którym mieli wrócić do kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy turyści utknęli na Teneryfie
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
detf3fz

Jeden z turystów, Michał Zielkowski powiedział, że zapowiadana na 19.00 decyzja w sprawie wylotu wciąż nie zapadła. - Nie wiadomo czy wylecimy teraz, czy jutro, czy dopiero w poniedziałek - dodał turysta. Jak zaznaczał, jeszcze wieczorem powinna nadejść informacja od rezydenta. Michał Zielkowski narzeka jednak na utrudniony kontakt z przedstawicielami biur podróży.

Przedłużający się pobyt nastręcza wiele przyziemnych problemów. - Są ludzie z małymi dziećmi, jest problem z pieluchami, mlekiem dla dzieci - mówił Michał Zielkowski. Kłopot ze zorganizowaniem nowego samolotu wynika z dużego obłożenia lotami w sezonie wakacyjnym. Zleceniodawcą lotu jest biuro TUI na Teneryfie.

Odpoczywający na Teneryfie Polacy mieli odlecieć do Katowic w czwartek przed północą, a potem w piątek po południu. Ich samolot był dwukrotnie cofany z pasów startowych z powodu usterek.

Koszty pobytu polskich turystów przez dodatkowe dni pokrywa Enter Air. Przewoźnik nie ma na Wyspach Kanaryjskich biura. Jego reprezentantem są tam hiszpańskie linie lotnicze Iberia.

detf3fz

Podziel się opinią

Share

detf3fz

detf3fz
Więcej tematów