Polscy siatkarze wrócili do Polski. Samolot z wicemistrzami świata na pokładzie wylądował na warszawskim Okęciu.

Polscy siatkarze wrócili do krajuŹródło: AP
d9rurc0
d9rurc0

Siatkarska reprezentacja Polski jest prowadzona przez argentyńskiego trenera Raula Lozano. Polacy przegrali finałowy mecz z drużyną Brazylii. To jedyna porażka Polaków w turnieju mistrzostw świata w Japonii. Wcześniej pokonali między innymi wyżej notowane zespoły Rosji oraz Serbii i Czarnogóry, a w półfinale rewelację turnieju - Bułgarię.

Drugie miejsce w mistrzostwach świata to największy sukces polskich siatkarzy w turnieju tej rangi od 32 lat. W 1974 roku Polska zdobyła złoty medal, pokonując w finale Związek Radziecki.

Na finałowy mecz Polacy wyszli w składzie: Michał Winiarski, Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz, Sebastian Świderski oraz Piotr Gacek jako libero. Jako zmiennicy grali Wojciech Grzyb, Łukasz Żygadło, Michał Bąkiewicz i Piotr Gruszka. Paweł Zagumny został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw świata w Japonii.