Trwa ładowanie...

Polka zatrzymana w Wielkiej Brytanii pod zarzutem zabójstwa własnego dziecka

Policja w Manchesterze aresztowała Polkę pod zarzutem zabójstwa jej 7-tygodniowego dziecka. Przed tygodniem tuż po godzinie 2.00 w nocy z soboty na niedzielę szpital w Oldham pod Manchesterem wezwał policję, zgłaszając przyjęcie niemowlęcia z ciężkimi obrażeniami głowy.

Share
Polka zatrzymana w Wielkiej Brytanii pod zarzutem zabójstwa własnego dziecka
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
dwonwkq

7-tygodniowego Thomasa G. przewieziono potem do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Manchesterze. Dziecko zmarło. Autopsja stwierdziła wielokrotne urazy głowy wskazujące na śmierć, która nie była wynikiem wypadku.

Matka Thomasa, 24-letnia Katarzyna G. została natychmiast aresztowana, ale potem zwolniona do dalszej decyzji. Dziś lokalne i krajowe brytyjskie media informują o jej ponownym aresztowaniu.

Wraz z Katarzyną G. zatrzymano jej brytyjskiego partnera, 35-letniego Darrena B. i ich polskiego lokatora, 26-letniego Dawida M.

dwonwkq

Katarzyna G. jeszcze dziś stanie przed sądem oskarżona o morderstwo i zaniedbanie syna. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za kryminalne zaniedbanie dziecka. Nie wiadomo, kto jest jego ojcem, gdyż Thomas nosił nazwisko matki.

W zeszłym roku wielkiego rozgłosu w Wielkiej Brytanii i w Polsce nabrała śmierć 4-letniego Daniela Pełki, zagłodzonego i zamęczonego w marcu 2012 roku przez polską parę - matkę i ojczyma. W sierpniu zeszłego roku angielski sąd skazał oboje na dożywotnie więzienie za morderstwo.

dwonwkq

Podziel się opinią

Share
dwonwkq
dwonwkq
Więcej tematów